Szwedzkie państwo manipulowało danymi o przestępczości imigrantów

Opublikowano: 20.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1046

Szwedzki dziennik „Göteborgs-Posten” informuje o naciskach polityków na tamtejszą Radę do spraw zapobiegania przestępczości. Co prawda jej celem jest zwiększanie poczucia bezpieczeństwa wśród Szwedów, ale tak naprawdę pod wpływem rządzących zajmowała się ona głównie manipulowaniem danymi. W ten sposób starano się ukryć przed szwedzkim społeczeństwem skalę przestępczości wśród imigrantów.

Lokalna gazeta powołuje się w tym kontekście na badania naukowców, w których wzięło udział 37 urzędników związanych ze wspomnianą Radą. Jeden z nich wprost przyznaje, że „został wezwany wraz z dyrektorem generalnym do ministerstwa sprawiedliwości, aby skorygować raport”, natomiast inny twierdzi, że brak pozytywnego wydźwięku przygotowywanych przez niego raportów skutkował cenzurą.

Ingerencja w raporty dotyczące przestępczości miała polegać na ukrywaniu niekorzystnych statystyk, aby jednocześnie dokonywać nadinterpretacji tych pozytywnych. W jednym z podobnych przypadków dyrektor generalny Rady miał opublikować jedynie skróconą wersję dokumentu, ponieważ jego autorzy nie chcieli dokonać manipulacji posiadanymi danymi.

„Od dawna istniało podejrzenie, nierzadko określane jako teorie spiskowe, że Rada ds. zapobiegania przestępczości ukrywa ważne dane, aby uniknąć politycznych kontrowersji. Zwykle chodziło o statystyki ukazujące nadreprezentację imigrantów w różnych kategoriach przestępczości” – komentuje swoje doniesienia gazeta.

Na podstawie: Dziennik.pl, DN.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
HiTemp
Użytkownik
HiTemp

No fajnie , a są jakieś konsekwencje takiego ukrywania danych , może coś więcej . Czy to ma znaczenie dla Szwedów ?

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Pewnie nie ma. Ot setki zgwałconych i obrabowanych obojga płci w jedną czy drugą stronę to tylko statystki i nie mają znaczenia. W końcu politycy to dobrzy ludzie i wiedzą co dla społeczeństwa dobre