Szwedzki emeryt ukarany za nazwanie Araba Arabem

Opublikowano: 08.05.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1159

Blisko 30 tysięcy koron szwedzkich grzywny ma zapłacić jeden z tamtejszych emerytów. Zdenerwowany niespodziewaną wizytą osób podających się za sprzedawców alarmów i usług ochroniarskich, miał nazwać jednego z nich Arabem. Sąd uznał, że między innymi te sformułowanie naruszało godność ludzką jednego z mężczyzn.

Osiemdziesięcioletni mieszkaniec jednej z dzielnic Sztokholmu w styczniu ubiegłego roku otworzył drzwi swojego domu trzem mężczyznom. Twierdzili oni, że są sprzedawcami oferującymi alarmy i usługi ochroniarskie, ale nie chcieli pokazać żadnych legitymacji. Wzbudziło to niepokój wspomnianego emeryta, który mieszka w domu wraz z innymi sąsiadami.

Po wizycie rzekomych sprzedawców wyszedł on przed dom, aby upewnić się czy nie zniszczyli oni drzwi lub niczego nie ukradli. Gdy wychodzili z sąsiedniej posesji, osiemdziesięciolatek zaczął znowu wzywać ich do pokazania legitymacji. Wyraźnie zdenerwowany zaczął mówić do nich, że są Arabami, powinni siedzieć w więzieniu i „pewnie pochodzą z jakiegoś pieprzonego kraju muzułmańskiego”.

Sąd w szwedzkiej stolicy uznał, że między innymi nazwanie Araba właśnie Arabem jest „wyraźnym przykładem stwierdzenia, które zazwyczaj prowadzą do zaburzenia czyjejś samooceny i naruszenia godności, a także mają charakter rasistowski”.

Skazany mężczyzna twierdzi jednak, że nie miał na celu nikogo obrażać, lecz był zdenerwowany opisaną wyżej sytuacją. Dodał również, że nie ma ksenofobicznych czy rasistowskich inklinacji, bo w swoim życiu odwiedził prawie 120 państw. Teraz musi jednak zapłacić 30 tys. koron szwedzkich grzywny.

Na podstawie: Friatider.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 3,75 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sga
Użytkownik
sga

wyzywajcie mnie od Słowian, nie obraze sie :)

zxcv
Użytkownik
zxcv

Czyli jednak Arabowie powinni zostać zakazani w cywilizowanej Europie ponieważ są obrazą dla ludności. Kiedy sąd w Szwecji jako pierwszy wyda nakaz deportacji wszystkim Arabom z kraju?

Cami
Użytkownik
Cami

a ile za zyda zydem, czarnego czarnym, bialego bialasem, lgbeta pedalem, skrobankowej … itp itd

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Mógł go nazwać “CIAPATYM”, skoro poczuł się urażony Arabem. Paranoi ciąg dalszy.

realista
Użytkownik

zmieńcie tytuł na “Skandynaw ukarany za nazwanie Araba Arabem” :D… .. .

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Czego tu, przyszedłeś naprawić kran?
Spadaj, brudny polaczku, jeszcze mi coś ukradniesz. Wasze miejsce jest w więzieniu a nie w Anglii, Irlandii, Holandii czy Francji. Wynocha do Polski. Żule.

Doctor Who
Użytkownik
Doctor Who

MK nie zatrzymuj się w połowie drogi. Po tym jak zdecydowanie wyraziłeś swój pogląd, przekonaj rząd polski do administrowania krajem zgodnie z wolą Polaczków. Wyjątkiem byłby wtedy polski imigrant. Bądź konsekwentny. Wymuszanie siłą, legalności działań rządów, zmuszających łudzi do emigracji jest sam wiesz czym. Wyraźnie masz to napisane w swojej najważniejszej książce …

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Doktorze Kto, czyżbyś ironii nie rozpoznał?
Jak Kali ukraść krowę, dobrze. Jak Kalemu ukraść krowę, źle.