Krytykują szwedzką lewica, bo nie wprowadziła „trzeciej płci”

Opublikowano: 23.02.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 849

Socjaldemokratyczny szwedzki premier Stefan Löfven znalazł się w ogniu krytyki ze strony liberałów. Zarzucają mu unikanie trudnych tematów, bo do dzisiaj lewicowy rząd nie przyjął prawa wprowadzającego „trzecią płeć”. Tymczasem na takie rozwiązanie wciąż czekają szwedzcy transseksualiści.

W rozmowie ze szwedzkim radiem publicznym opieszałość tamtejszej lewicy skrytykowała Martina Johansson z liberalnej Partii Centrum. Rzecznik do spraw prawa rodzinnego stwierdziła, że „niesamowitą szkodą” jest ignorowanie podobnych problemów ze strony socjaldemokratycznej władzy. Tym samym ma ona unikać „kwestii, które są kontrowersyjne i trudne”.

Zdaniem Johansson, społeczeństwo wraz z władzą ustawodawczą powinno „nadrobić zaległości” wobec ludzi, którzy w chwili obecnej nie są ani mężczyznami, ani też kobietami. Rzecznik prawa cywilnego Partii Lewicy, Jon Thorbjörnson, zajął podobne stanowisko. Twierdzi on z kolei, że „ludzie transpłciowi znajdują się teraz w bardzo trudnej sytuacji”.

Sam gabinet Löfvena przed trzema laty przychylił się już do nacisków ze strony lobby LGBT. Właśnie w 2018 roku szwedzki rząd przyjął przepisy prawne, dzięki którym… mężczyźni mogą zajść w ciążę przy pomocy kobiecego nasienia. W ten sposób mężczyzna rodzący dziecko uznawany jest za jego ojca.

Na podstawie: Friatider.se, Sverigesradio.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o