Szwedzka gmina z testem dla imigrantów

Opublikowano: 27.10.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 910

Radni szwedzkiej gminy Lund wprowadzili obowiązkowy egzamin dla przebywających w niej imigrantów. Będą oni musieli więc wypełnić przygotowany wcześniej test, dotyczący wiedzy na temat realiów społecznych goszczącego ich państwa. Egzamin będą poprzedzały obowiązkowe lekcje dotyczące informacji na temat funkcjonowania szwedzkiego społeczeństwa.

Nowa polityka imigracyjna gminy Lund w południowo-zachodniej części kraju była przedmiotem niebywałej zgodności praktycznie wszystkich radnych. Jej projekt został zgłoszony przez polityków centroprawicowej Moderaterny, Chrześcijańskich Demokratów, Partię Centrum, Liberalerny i lokalnej partii FörNyaLund, a ponadto mógł liczyć na wsparcie antyimigracyjnych Szwedzkich Demokratów.

Tym samym każdy z imigrantów przyjętych przez Lund po kryzysie imigracyjnym z 2015 roku, będzie musiał wziąć udział w obowiązkowych lekcjach dotyczących funkcjonowania Szwecji. Dopiero po nich obcokrajowcy pochodzący spoza Europy będą mogli przystąpić do specjalnego egzaminu. Jednocześnie jego niezdanie nie będzie równoznaczne z utratą prawa do korzystania z pomocy społecznej. Po kolejnych negatywnych testach wszczęte zostanie natomiast postępowanie dotyczące problemów imigranta w nauce.

Lund jest dopiero drugą szwedzką gminą, która zdecydowała się na wprowadzenie na swoim terytorium obowiązkowych lekcji społeczeństwa dla imigrantów. Wcześniej na taki krok zdecydowała się Vellinge w południowej części kraju.

Na podstawie: Friatider.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o