Szwedzi uznali hokej za zbyt związany z kulturą macho

Opublikowano: 23.08.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 276

Władze szwedzkiej federacji w hokeju na lodzie uznały, że ten zimowy sport jest „zbyt przesiąknięty kulturą macho”, dlatego sędziowie w tamtejszej lidze będą w zbliżającym się sezonie nosić naszywki z tęczowym symbolem ruchów mniejszości seksualnych. Wyeliminowanie męskiego charakteru hokeja oraz używanych na lodzie obraźliwych słów ma przyciągnąć do tego sportu osoby, które dotąd nie widziały w nim swojego miejsca.

Szwedzki Związek Hokeju na Lodzie (SiF) przy współpracy z Królewskim Związkiem Sportowym, czyli polskim odpowiednikiem resortu sportu, zdecydował się walczyć z kulturą macho, jaką ma cechować się ten sport. Z tego powodu sędziowie w nowym sezonie szwedzkiej ligi hokejowej mają nosić specjalne naszywki, na których logo związku będzie znajdować się na tle tęczy, czyli symbolu ruchu LGBT reprezentującego seksualnych dewiantów.

Taka decyzja władz szwedzkiego hokeja nie jest przypadkowa, ponieważ szef SiF Anders Larsson przed dwoma laty pochwalił się swoją homoseksualną orientacją, czemu towarzyszyła deklaracja, iż sport ten ma stać się popularny również wśród mniejszości seksualnych i etnicznych. Selekcjoner reprezentacji Szwecji Rikard Grönborg brał natomiast udział w tegorocznym marszu homoseksualistów w Sztokholmie, na którym paradował w bluzie narodowej kadry z tęczowymi elementami na rękawach.

Polityka szwedzkiej federacji hokeja na lodzie ma być odpowiedzią na wydarzenia z ostatnich miesięcy, kiedy w mediach kilkukrotnie pojawiały się informacje chociażby o obelgach słanych przez niektórych hokeistów pod adresem innych sportowców o ciemnym kolorze skóry. Wspomniana tęcza ma więc także zachęcać do „używania bardziej kulturalnego języka na lodzie”.

Na podstawie: Hokej.net
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wloczykij
Użytkownik
wloczykij

A w ramach powitania niech się całują.

tikale
Użytkownik
tikale

Ha ha ha … to będzie mój ulubiony żart o lewakach .. jak to mówią Rosjanie: i simieszno i straszno. …