Szwecja zwalcza imigranckie gangi

Opublikowano: 17.07.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1044

Lider gangu „Hieny Husby” został aresztowany przez policję w związku z podejrzeniem popełnienia gwałtu na kobiecie w jej mieszkaniu.

Aresztowany to trzecia osoba z gangu, która w ostatnim czasie została oskarżona o przestępstwa wobec kobiet. Przez lata szwedzka policja starała się dopaść członków sieci „Hieny Husby”, która zdaniem służb miała dostęp do dużej ilości broni i pieniędzy. Ugrupowanie kontroluje handel narkotykami w sztokholmskich dzielnicach Husby i Kista.

Aresztowany obecnie jeden z przywódców gangów znajdował się już wcześniej na radarach policji. Pięć lat temu zatrzymano go w związku z podejrzeniem o popełnienie zabójstwa z użyciem broni, jednak po spędzeniu kilku miesięcy w areszcie wyszedł na wolność i otrzymał odszkodowanie.

„Hieny Husby” to jedno z najbardziej agresywnych ugrupowań na terenie stolicy Szwecji. Prowadzi wojnę z innym podobnym gangiem z Rinkeby, której skutkiem jest wzrost przemocy i ofiary śmiertelne. Policja uznaje Husby za jeden z najtrudniejszych obszarów miejskich w Szwecji ze względu na wysoką przestępczość.

Policji udaje się ostatnio usuwać z ulic część sieci przestępczej Husby. Jeden z liderów został skazany na długą karę więzienia za poważne przestępstwa narkotykowe. Inny członek, Abraham Sandy, został skazany za morderstwo na placu w dzielnicy. Raper Adel Dostani, należący do gangu, otrzymał dwa lata za napaść kwalifikowaną, związaną z przemocą wobec swojej dziewczyny i jej siostry.

Drugi raper Salah Abdulle a.k.a. Dree Low, pochodzący z Somalii, został skazany za napaść na kiosk. Toczy się przeciwko niemu postępowanie o poważne przestępstwo z użyciem broni, ale młodszy członek gangu, istotny dla procesu, uciekł z domu dla nieletnich i jest obecnie ścigany.

Policja już w 2020 roku alarmowała, że coraz więcej osób nieletnich otrzymuje broń i bierze udział w walkach gangów. Przestępcy starają się wykorzystać łagodny dla młodocianych sprawców szwedzki system, pozwalający uniknąć im surowych kar.

Według danych z 2021 roku ponad 70% mieszkańców dzielnicy Husby urodziło się w Afryce lub Azji albo posiada obydwoje rodziców stamtąd pochodzących.

Na podstawie: Expressen.se [1] [2], Nyheteridag.se, Start.Stockholm
Źródło: Euroislam.pl

4

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.