Szwecja zmobilizowała żołnierzy Gwardii Krajowej

Opublikowano: 09.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 333

Władze Szwecji dostarczyły niedawno wszystkim obywatelom specjalne instrukcje, które mają ich przygotować na wypadek wojny. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że społeczeństwo musi przygotować się nawet na najgorsze sytuacje, w których nie będzie mogło liczyć na pomoc ze strony rządu. Kolejnym niepokojącym sygnałem była niezapowiedziana mobilizacja Gwardii Krajowej.

Szwecja ewidentnie przygotowuje się do czegoś wielkiego. Jeśli wierzyć tamtejszym władzom, Rosja, przynajmniej oficjalnie, stanowi zagrożenie dla Szwecji i w ogóle dla całej Europy Wschodniej. Na początku roku rząd polecił, aby mieszkańcy zainteresowali się preppingiem i nauczyli się normalnie funkcjonować w sytuacji kryzysowej. Z kolei między 28 maja a 3 czerwca, Szwedzi otrzymali broszury, które opisują jak należy zachować się podczas obcej inwazji. Była to pierwsza taka akcja od czasów Zimnej Wojny.

Kilka dni temu miała miejsce kolejna bezprecedensowa sytuacja. Szwecja ogłosiła pierwszą od 1975 roku mobilizację obrony terytorialnej – Gwardii Krajowej. Niezapowiadane ćwiczenia, choć obecność nie była obowiązkowa, odbyły się 5-6 czerwca. Gwardia Krajowa została założona 29 maja 1940 roku podczas II Wojny Światowej i składa się z około 22 tysięcy żołnierzy, których zadaniem jest obrona kluczowej infrastruktury rządowej, lotnisk i portów podczas obcej inwazji.

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czego tak naprawdę obawia się Szwecja i do czego się przygotowuje. W tym kontekście zwykle mówi się o „niebezpiecznej” Rosji, choć zagrożenie stanowią również nieintegrujące się rzesze imigrantów. Nie można też wykluczyć sytuacji, w której sztucznie wywołany kryzys pozwoli odwołać wybory parlamentarne, które odbędą się już 9 września i które, przynajmniej według sondaży, mogą wygrać środowiska antyunijne.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheOrganicPrepper.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
edek
Użytkownik
edek

“Nie można też wykluczyć sytuacji, w której sztucznie wywołany kryzys pozwoli odwołać wybory parlamentarne, które odbędą się już 9 września i które, przynajmniej według sondaży, mogą wygrać środowiska antyunijne.”

Stawiam na to…