Szwecja usuwa słowo „rasa” z Kodeksu karnego

Opublikowano: 05.08.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Obłęd politycznej poprawności zdaje się nie mieć granic. We wprowadzaniu absurdalnych przepisów przoduje Szwecja. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, szwedzkie władze chcą usunąć z oficjalnych dokumentów słowo „rasa”, co ma pomóc w walce z… rasizmem.

Przed czterema laty Szwedzi usunęli już słowo „rasa” ze swojej konstytucji. Teraz ma zniknąć m.in. z kodeksu karnego. Zadanie usunięcia słowa „rasa” z oficjalnych dokumentów dostała specjalna komisja prawników.

“Podstawą rasizmu jest przekonanie, że istnieją różne rasy, i że przynależność do nich sprawia, że ludzie zachowują się w określony sposób, a niektórzy są lepsi od innych. Wiemy, że to nieprawda. A skoro tak, prawo nie powinno używać słowa “rasa”” – uważa szwedzki minister ds. integracji Erik Ullenhag.

Według niego, słowo „rasa” można z powodzeniem zastąpić określeniami „grupa etniczna” albo „wspólnota”.

„Tolerancja” ma w Szwecji nie tylko wymiar prawny, niedawno informowaliśmy, że hokeiści szwedzkiego klubu Kiruna IF będą w następnym sezonie występować w tęczowych strojach. Ma to być ich wyraz wsparcia dla środowisk homoseksualnych, biseksualnych itp.

Autor: plk
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o