Szwecja rozpocznie walkę z islamofobią

Opublikowano: 07.01.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 868

Szwedzka policja szuka osoby, która próbowała spalić meczet w Uppsala na wschodzie kraju, podaje BBC. Poinformowano, że nieznana osoba wrzuciła koktajl Mołotowa do budynku miejscowego centrum muzułmańskim, ale ogień w porę ugaszono. Wcześniej władze szwedzkie podjęły dodatkowe środki bezpieczeństwa po tym, jak nieznani sprawcy próbowali podpalić meczety w miastach Eslev i Eskilstuna.

W ciągu jednego tygodnia podpalono aż trzy meczety. Muzułmanie oraz tolerancyjni Szwedzi wzięli udział w demonstracji na rzecz poparcia dla imigrantów. Również władze tego kraju wzywają do większej tolerancji.

Przypomnijmy, że Szwecja przyjmuje ogromne ilości imigrantów z Bliskiego Wschodu i z Afryki. Raport ONZ ostrzega, że w ciągu 15 lat państwo to stanie się krajem trzeciego świata. Wielokrotnie mogliśmy się przekonać, że imigranci mają większe prawa niż rodowici Szwedzi.

Demonstracje odbyły się w piątek pod parlamentem i wzięło w nich udział kilka tysięcy osób, między innymi muzułmanie którzy domagali się zakończenia ataków na meczety, oraz tolerancyjni mieszkańcy kraju, którzy wyrazili swoją solidarność. Swój udział wzięła również Alice Bah Kuhnke, minister kultury i demokracji. Protest został zainicjowany przez około 40 różnych organizacji.

Niektórzy aktywiści określają ataki na meczety jako rasizm i islamofobię. Natomiast prezes Stowarzyszenia Islamskiego Szwecji Omar Mustafa oświadczył, że podpalanie meczetów to atak na wolność religijną i sklasyfikował ostatnie incydenty jako akt terroryzmu. Władze Szwecji nie tylko potępiły ataki ale zapowiedziały również, że przeznaczone zostaną fundusze na ochronę meczetów.

Władze Szwecji zapowiedziały wprowadzenie specjalnego programu, który pozwoli zwalczyć “islamofobię”. Rząd postanowił natychmiast działać, aby chronić muzułmanów, którzy żyją w Szwecji.

Alice Bah Kuhnke, minister kultury i demokracji, chce edukować mieszkańców tego kraju na temat islamu oraz ograniczyć wszelkie uprzedzenia.

Warto przypomnieć, że identyczna sytuacja miała miejsce kiedyś w Wielkiej Brytanii. Najpierw władze chciały walczyć z tzw. islamofobią edukując społeczeństwo, że islam jest dobry i nikomu nie zagraża. Z czasem, gdy okazało się iż muzułmanie próbowali przejąć angielskie szkoły i zmienić system nauczania (operacja Koń Trojański), brytyjskie władze obudziły się i postanowiły walczyć z problemem.

Wielka Brytania jest chyba pierwszym krajem w Europie, który zauważył problem islamizacji i postanowił wypowiedzieć temu wojnę. Miejmy nadzieję, że podobnymi śladami pójdą pozostałe kraje, w tym Niemcy, Szwecja oraz Polska, póki nie jest jeszcze za późno.

Autorstwo: tallinn (1), John Moll (2-9)
Źródło: Zmiany na Ziemi
Kompilacja 3 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Szaman 07.01.2015 12:37

  phi. to przecież wszystko jest ukartowane i przygotowane pod islamski dżichad. Agentura obca działa żeby zrobić “przestrzeń” dla tej ludności w tym kraju. A jak się już ludzie skapną co do swojego kraju wpuścili to i tak jest już za późno. Nie zdziwiłbym sie gdyby nawet sami islamiści swoje meczety podpalali żeby własnie taki efekt wywołać tj zwiększenie środków na ich ochronę i oburzenie ludzi uczciwych które po przez współczucie prowadzi do większej sympatii z poszkodowanymi i tym samym otwarcia drzwi dla nowej fali tych fanatyków.

 2. mr_craftsman 07.01.2015 14:06

  W sumie – zasługują na to.
  Bogactwo Szwecji powstało głównie na handlu z Nazistowskimi Niemcami – kiedy reszta Europy niszczała – Szwecja opływała w złocie i kosztownościach.

 3. Szaman 07.01.2015 14:40

  taa.. Inaczej będziesz hejtował zazdrośniku jak bedezisz miał muslim z prawej z lewej z dołu i z góry a twoja rodzina wyleci w powietrze bo nie klepie zdrowasiek dla Mahometa.

  Co Szwecja sobie miała to sobie miała. Jak byś był szwedem to by ci to pewno nie przeszkadzało. A z nazistowskimi Niemcami to handlowali przedsiębiorcy pod dyktandem banksterów na całym świecie a nie tylko Szwedzi. Nawet w Polsce były z resztą przypadki ludzi którzy chętnie pomagali ssmanom i wierzyli w III Rzeszę.

 4. manriusz 07.01.2015 14:51

  Bronią muzułmanów przed Szwedami? Kto broni zatem Szwedów a przede wszystkim Szwedki przed tym bydłem? Kiedyś to był piękny kraj ale sami niszczą to co zbudowali.

 5. sandvinik 08.01.2015 07:00

  na szczęście jesteśmy na tyle biedni i z małym socjalem że do nas jeszcze nie ma takiego wjazdu na granicy jak do Niemców czy Skandynawów, a tak w ogóle Szaman to poczytaj trochę o islamie zanim zaczniesz pisać bzdury-muzułmanie też nas mogą równać do krzyżowców, inkwizycji i fanatyków. To że oni też mają swoich Mikich, Donaldów, etc nie znaczy że sami w sobie są problemem. A wszyscy możemy pisać że Japończycy są dziwni bo ich nie rozumiemy…

 6. adambiernacki 08.01.2015 09:17

  Szwecja nie będzie walczyć z jakąś “islamofobią” nie ma czegoś takiego. Szwecja może walczyć z cywilizacją białego człowieka co najwyżej. Fobie się leczy jeśli już. Np. znakomitą częścią terapii może być podpalanie meczetów 😉 Można też śpiewać piosenki. Np. takie: Płoną kościoły ,płoną meczety przyczyna i skutek jest to niestety lalala 😉

 7. Szaman 08.01.2015 09:27

  sandvinik@oj człowieku nie masz pojęcia o czym mówię po prostu i mi tłumaczysz że słońce świeci. Ja nie mówię o ludziach tylko o ISIS. Poczytaj sobie co sie na świecie dzieje to będziesz wiedział. Wczoraj znowu coś w powietrze w Paryżu wyleciało z hasłem Allacha. Ponadto ja sie do chrześcijaństwa Nie przyznaje wiec nikt mnie do krzyżowca równać nie może za to spróbuj być ateistą w państwie islamskim 😛 Powodzenia XD. Oczywiście że są Muzułmanie którzy po prostu tak jak ty czy ja sobie żyją i chcą kultywować swoja religie, ale to jest tak jak z inkwizycją czy też wyprawami krzyżowymi w kk : nikomu do głowy nie zajrzysz a nawet jak byś mógł to będąc członkiem jakiejś organizacji(religia to dla mnie taka sama organizacja jak każda inna) ponosisz odpowiedzialność za jej działania. Sorry ale jakoś nie widziałem muzułmańskiego pochodu czy też manifestu, przepraszającego za próby przejęcia szkół w Anglii czy też burdel jaki wywołują w państwach zachodnich swoim panoszeniem się!.

  Do tych samych krajów wyjeżdża również masa polaków Litwinów i innych uboższych nacji ale do KAŻDEJ miejscowi ludzie maja pretensje TYLKO wtedy gdy robią coś NIEWŁAŚCIWEGO.

  Tak jak adambiernacki napisał prawo przyczyny i skutku.

  Jak do ciebie przyjdą goście i coś ci zniknie to też następnym razem na tych samych gości będziesz patrzał z podejrzliwością jak na złodziei albo ich w ogóle nie zaprosisz. To teraz wyobraź sobie że masz lokatora który w TWOIM mieszkaniu mówi ci KIEDY masz chodzić do toalety KIEDY masz jeść i JAKICH talerzy używać. Ponadto bierze TWOJE pieniądze i remontuje TWÓJ pokój tak jak jemu sie podoba. Ciekawe czy byłbyś taki “tolerancyjny” 😛

  Jeśli ja wyjeżdżam do jakiegoś państwa to przyjmuje JEGO obyczaje i JEGO prawa a nie na odwrót. Oni tego uszanować nie potrafią co już pokazali w Angli, Niemczech, Francji i wielu innych krajach tak więc jeśli samo ISIS nie stoi za tym podpaleniem (co jak już napisałem jest prawdopodobne bo ci fanatycy szykują sie to wojny z całym NIEislamskim światem) to na 99% był to moim zdaniem SŁUSZNY aczkolwiek może nieco przesadzony gniew mieszkańców Szwecji którzy widzą już teraz co się święci w ich okolicy.

 8. sandvinik 10.01.2015 21:28

  Szaman-ja nie mowie że słońce świeci tylko że zbyt wiele osób używa szufladkowania. Wiem jak wygląda działanie ISIL ale zwyczajnie nie wierze w to co o ISIL mówią media. Bo wojna to dwie linie okopów i dwie grupy ludzi z karabinami-jakby nie te bydlaki którym się to opłaca to może by się dogadali ale jak już wpoisz komuś ideologie to koniec. Jestem tolerancyjny bo byłem w świecie i pamiętam jak libijska dziewczyna z która się przyjaźniłem zapytała mnie czy nie mam nic przeciwko temu że jest z Libii bo normalnie to wszyscy ich uważają za terrorystów.
  To że Świat lubi zarabiać na wojnie nie znaczy że mamy wszystkich liczyć po religii albo pochodzeniu.
  Pozdrawiam.

 9. jj44 10.01.2015 21:32

  Nie straciłby świat raczej na uroku, gdyby religie przestały istnieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.