Szwecja przysłała dokumenty ws. wydania rosyjskich dzieci

Opublikowano: 15.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 12

Ministerstwo Sprawiedliwości Polski odesłało z powrotem do Szwecji dokumenty ws. wydania trojga rosyjskich dzieci, które ojciec wywiózł wcześniej z muzułmańskiej rodziny zastępczej, poinformował “Sputnika” rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wcześniej Rosjanin Denis Lisov z trzema córkami w wieku od 4 do 12 lat został zatrzymany przez straż graniczną na lotnisku w Warszawie, skąd próbowali polecieć do Moskwy. Wcześniej mieszkali w Szwecji. W 2017 roku matka dzieci trafiła do szpitala z poważną chorobą, a ponieważ ojciec rzekomo nie mógł poradzić sobie z opieką nad dziećmi, wysłano je do rodziny zastępczej muzułmanów z Libanu.

W Polsce Lisov złożył wniosek o nadanie mu statusu uchodźcy. 3 kwietnia polski sąd zdecydował, że przed rozpatrzeniem kwestii statusu uchodźcy dzieci będą pod opieką ojca w Warszawie.

Lisov zapewnił sąd, że zamierza znaleźć pracę w Polsce i wysłać córki do przedszkola i szkoły. Rosjanin otrzymał kilka ofert pracy, przydzielono mu mieszkanie w Warszawie, a szkoła przy ambasadzie Rosji w Polsce jest gotowa przyjąć jego najstarszą córkę.

“Otrzymaliśmy ze Szwecji orzeczenie sądu i wniosek o wykonanie jego postanowienia. Istnieją tak znaczne rozbieżności między tym wnioskiem a orzeczeniem, że postanowiono odesłać z powrotem do Szwecji zarówno orzeczenie, jak i wniosek o jego wykonanie” – podał rozmówca agencji. „Zwróciliśmy się do strony szwedzkiej o uzupełnienie i wyjaśnienia” – dodał.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o