Szwecja przysłała dokumenty ws. wydania rosyjskich dzieci

Opublikowano: 15.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1351

Ministerstwo Sprawiedliwości Polski odesłało z powrotem do Szwecji dokumenty ws. wydania trojga rosyjskich dzieci, które ojciec wywiózł wcześniej z muzułmańskiej rodziny zastępczej, poinformował „Sputnika” rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wcześniej Rosjanin Denis Lisov z trzema córkami w wieku od 4 do 12 lat został zatrzymany przez straż graniczną na lotnisku w Warszawie, skąd próbowali polecieć do Moskwy. Wcześniej mieszkali w Szwecji. W 2017 roku matka dzieci trafiła do szpitala z poważną chorobą, a ponieważ ojciec rzekomo nie mógł poradzić sobie z opieką nad dziećmi, wysłano je do rodziny zastępczej muzułmanów z Libanu.

W Polsce Lisov złożył wniosek o nadanie mu statusu uchodźcy. 3 kwietnia polski sąd zdecydował, że przed rozpatrzeniem kwestii statusu uchodźcy dzieci będą pod opieką ojca w Warszawie.

Lisov zapewnił sąd, że zamierza znaleźć pracę w Polsce i wysłać córki do przedszkola i szkoły. Rosjanin otrzymał kilka ofert pracy, przydzielono mu mieszkanie w Warszawie, a szkoła przy ambasadzie Rosji w Polsce jest gotowa przyjąć jego najstarszą córkę.

„Otrzymaliśmy ze Szwecji orzeczenie sądu i wniosek o wykonanie jego postanowienia. Istnieją tak znaczne rozbieżności między tym wnioskiem a orzeczeniem, że postanowiono odesłać z powrotem do Szwecji zarówno orzeczenie, jak i wniosek o jego wykonanie” – podał rozmówca agencji. „Zwróciliśmy się do strony szwedzkiej o uzupełnienie i wyjaśnienia” – dodał.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o