Szwecja pogrąży się w przemocy?

Opublikowano: 05.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2549

Szwedzka kultura gangów będzie się stawać coraz gorsza, ponieważ nowe pokolenie dorasta w świecie, w którym zaangażowanie w handel narkotykami i przemoc z użyciem broni jest powszechne, powiedział szwedzki policjant w wywiadzie dla norweskiego dziennika „Document”.

Funkcjonariusz, który jest określany tylko jako Niklas, ujawnił zakres przemocy występującej na szwedzkich ulicach, szczególnie w stolicy Sztokholmie. Powiedział, że kraj „stracił kontrolę” nad prawem i porządkiem, a gangi mają teraz licencję na działanie bez zarzutu.

Bezbronne dzieci są często rekrutowane w młodym wieku do prowadzenia działalności gangów przestępczych i postrzegają swoje zaangażowanie jako symbol statusu; rodzice tymczasem pozostają niechętni do interwencji lub poszukiwania wsparcia, gdy takie działania mają miejsce. „Dziesięć do piętnastu lat temu chodziło o kradzieże sklepowe, gdy mieliśmy do czynienia z 14-latkami, ale teraz zajmują się narkotykami i obsługują broń automatyczną” – powiedział Niklas.

„Starsi przestępcy wykorzystują dzieci, aby samemu uniknąć złapania, a dla dzieci jest to oznaka statusu, że zostały wybrane. Zaczyna się to jako fajna rzecz dla dzieciaka, który nie widzi konsekwencji, a kończy na tym, że wplątuje się w konflikty gangów” – dodał.

Niklas ubolewał nad zaangażowaniem „bardzo wrażliwych” młodych dzieci, z których wiele nie ukończyło 15 lat, a więc jest poniżej minimalnego wieku odpowiedzialności karnej w Szwecji. „Do kogo powinny się zwrócić, gdy czują się chore lub mają żal? Do szkolnego doradcy, który jest tam przez godzinę lub dwie w tygodniu i jest wymieniany co semestr?” – pytał.

Wspominając swoje własne doświadczenia z dziećmi wchłoniętymi przez świat przestępczy i próby interwencji ze strony służb socjalnych, Niklas powiedział, że podczas gdy niektórzy pracownicy socjalni mogą być „błyskotliwi, kompetentni i zaangażowani”, interwencja służb socjalnych „może być katastrofą”. „Problem polega na tym, że ci, którzy są wykwalifikowani i zaangażowani, wypalają się i ostatecznie znikają” – powiedział, dodając, że nie było rzadkością w obszarach o najbardziej zgłoszonej przemocy gangów, aby rotacja pracowników socjalnych osiągnęła 100 procent w ciągu roku.

Ponadto ręce pracowników opieki społecznej są związane, gdy rodzice odmawiają współpracy, co często ma miejsce w obawie przed odwetem, dodał policjant. „Wtedy zdajesz sobie sprawę, że nic nie jest robione”.

Na pytanie, jak prawdopodobne jest, że Szwecja zobaczy poprawę w eskalującym problemie w przyszłości, Niklas pozostał pesymistą. „Nie ma żadnych szans. Jest tylko coraz gorzej”, odpowiedział, wyjaśniając, że dzieci są wychowywane, aby „nigdy nie rozmawiać z policjantem” i twierdząc, że „nie ma po prostu żadnego szacunku dla policji” w obszarach dotkniętych przestępczością.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Rmx.news
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. replikant3d 05.01.2023 18:08

  No cóż…na własne życzenie sobie zgotowali ten los..

 2. pikpok 05.01.2023 18:26
 3. JedynaDroga 05.01.2023 19:47

  Internacjonalizm ukryty sposób żeby zniszczyć poszczególne narody.

 4. JedynaDroga 05.01.2023 19:49

  Nacjonalizm konieczny do przetrwania narodów.

 5. rici 05.01.2023 19:59

  Nazizm to tez jest nacjonalizm. W obecnym wydaniu internacjonalizm to przykrywka dla globalistow, i nie nic z pokojowym wspolzyciem narodow wspolnego.
  A tak szczeze mowioc to te wszystkie izmy sa po to by sklocic ze soba ludzi. Skloconymi sie lepiej rzadzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.