Szwajcarzy poparli liberalizację in vitro

Opublikowano: 15.06.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 535

Jak oficjalnie podano, niemal 62 proc. uczestników przeprowadzonego w niedzielę 14 czerwca w Szwajcarii referendum zgodziło się na to, by dopuszczalna liczba zarodków tworzonych drogą zapłodnienia in vitro została przy każdej takiej procedurze zwiększona z trzech do 12. Rozszerzono ponadto dostępność badań zarodków przed ich implantacją pod kątem wykrywania chorób genetycznych.

W tym samym referendum 71 proc. wypowiedziało się przeciwko wprowadzeniu ogólnopaństwowego 20-procentowego podatku od spadków przekraczających wartość 2 mln franków. Inicjatywa ta wyszła z kręgów socjaldemokracji i związków zawodowych. Przeciwstawiły się jej koła gospodarcze i partie mieszczańskie, twierdząc, że stworzyłoby to problemy zwłaszcza przy dziedziczeniu firm.

Referendum potwierdziło jednocześnie wyłączną kompetencję poszczególnych kantonów w sprawach opodatkowania spadków i darowizn. Obecnie na terenie niemal całej Szwajcarii dziedziczenie przez bezpośrednich potomków jest wolne od podatku.

Jednocześnie 72,5 proc. uczestników referendum odrzuciło wprowadzenie w całej Szwajcarii jednolitych zasad udzielania stypendiów studenckich.

Większością zaledwie 50,5 proc. głosów wsparto obowiązkowe opłacanie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez wszystkie gospodarstwa domowe. Abonament został równocześnie zmniejszony z dotychczasowych 462 franków rocznie do 400 franków.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Balcer
Użytkownik
Balcer

Temat arta niezbyt dobrany, bo dotyczy kilkudzisiąt razy mniej osób niż abonament. Wolne media powinny dbać o to by na 1 miejscu była najistotniejzza wiadomość = biorąc pod uwagę prpoprcje. Dobrze, że nie przeszedł podatek od spadków, bo by położył wiele firm.

lboo
Użytkownik
lboo

@balcer: “Dobrze, że nie przeszedł podatek od spadków, bo by położył wiele firm.”

O to się nie musisz martwić, już głowy wielkich rodzin – naszych dobroczyńców (Rotshildowie, Rockefelerowie …) zadbają o to żeby takie przepisy nie przeszły. A przy okazji jak sam słusznie zauważyłeś zapobiegną upadkowi wielu firm, a może nawet korporacji i banków, bez których jak wiadomo dalej siedzielibyśmy na drzewach …