Szwajcarzy odrzucili podatek węglowy i walkę ze zmianami klimaty

Opublikowano: 17.06.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2353

W zeszłą niedzielę Szwajcarzy odrzucili w referendum planowane nowe podatki i opłaty związane z emisją dwutlenku węgla. Tym samym postawili w trudnej sytuacji rząd, który próbował doszlusować do Unii Europejskiej w klimatycznym węglofobicznym szaleństwie.

Szwajcaria nie należy do UE. Poza tym w Szwajcarii ludzie są nauczeni myśleć i potrafią podejmować decyzje zgodne z interesem ich kraju oraz ze zdrowym rozsądkiem. W niedzielę 13 czerwca Szwajcarzy odrzucili w referendum rządową strategię ochrony klimatu polegającą na wprowadzeniu dodatkowych opłat za paliwo i bilety lotnicze.

Rząd argumentował, że takie rozwiązania są konieczne aby do 2030 roku znacząco obniżyć emisję dwutlenku węgla. Jednak pragmatyczni Szwajcarzy powiedzieli „nie” i teraz rządzący mają problem bo ich cała klimatyczna agenda legła w gruzach.

Przeciwnicy klimatyzmu i szalonej walki z dwutlenkiem węgla wskazywali w trakcie kampanii przed referendum, że Szwajcaria odpowiada jedynie za 0,1 proc. światowych emisji tego gazu cieplarnianego. Argumentowali, że z tego powodu wprowadzanie dodatkowych podatków i tak nie wpłynie na klimat. Poza tym Szwajcarzy obawiają się, że rządowa legislacja spowodowałaby dodatkowe zniszczenia gospodarki i tak osłabionej restrykcjami wprowadzonymi w związku z pandemią Covid-19.

Na szczęście wkrótce obywatele tej prawdziwej demokracji mogą zakazać rządzącym również niszczących lockdownów. Odpowiednie referendum jest już w przygotowaniu i szwajcarski rząd może mieć wkrótce kolejne problemy ze sprostaniem zleconej mu globalistycznej agendzie.

Wyniki niedzielnego referendum klimatycznego to druzgocący cios dla szwajcarskich ekologów. Teraz rząd będzie musiał wrócić do pracy nad projektami ustaw o ile chce podtrzymać klimatystyczny wektor swojej polityki. Oprócz odrzuceniu pomysłu z opodatkowaniem CO2 Szwajcarzy odpowiadali też podczas tego referendum na pytanie o całkowity zakaz stosowania pestycydów. Rolnicy ostrzegali, że wprowadzenie takiego rozwiązania przyczyniłoby się do podwyżek cen żywności, a wielu z nich straciłoby źródło dochodów. Szwajcarzy zdecydowali zatem, że takie restrykcje nie zostaną wprowadzone.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cosmo 17.06.2021 08:30

    Może i potrafią myśleć, ale przede wszystkim mają narzędzie do podejmowania kolektywnych decyzji i często go używają. W UE takiego przyzwolenia nie ma, bo całą unie szlag by trafił.

  2. 3steta 17.06.2021 13:16

    Można starać się być ekologicznym,ale dobrze nie iść za daleko.Zwłaszcza,że to Azja najbardziej zaśmieca. Śmieszy,że kraje europejskie trzęsą portkami na myśl o zmianach klimatycznych podczas gdy Chiny śmiecą za cały świat-i nie mają ponoszą za to sankcji czy jakiś karnych opłat/podatków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.