Szwajcarski islamista nie dostanie pozwolenia na broń

Opublikowano: 09.05.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 826

Sąd apelacyjny odrzucił odwołanie Nicolasa Blancho, przewodniczącego szwajcarskiej Centralnej Rady Islamskiej od wyroku sądu niższej instancji, nie udzielając Blancho pozwolenia na broń, którą w Szwajcarii dosyć łatwo obywatele mogą posiadać. Wcześniej zgody na broń nie wydała islamiście policja i władze wojskowe.

Blancho, wraz z trzema innymi osobami był oskarżony w ubiegłym roku o propagandowe działanie na rzecz syryjskiej odnogi Al-Kaidy przez publikowanie zrobionych w Syrii wywiadów z przywódcami syryjskich islamistów.

Sąd uznał, że poglądy Blancho nie gwarantują, że nie wykorzysta broni przeciwko innym osobom albo jej nie przekaże osobom trzecim. Blancho uznał, że wyrok jest przejawem uprzedzeniem antymuzułmańskich.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Zdjęcie: essica45 (CC0)
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.