Szwajcarski bank pomagał oszustom podatkowym?

Opublikowano: 23.01.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 329

Kolejny skandal z udziałem szwajcarskiego banku. Wszystko wskazuje na to, że bank UBS i jego francuski oddział po raz kolejny przyczynił się do oszustwa podatkowego.

Dzięki współpracy niemieckich i francuskich służb prokuratorzy w Paryżu otrzymali listę 38 tys. kont bankowych założonych niezgodnie z francuskimi przepisami w szwajcarskim banku UBS. Została ona znaleziona w niemieckim oddziale banku; jego działalność również tam jest bacznie obserwowana. Na rachunkach znajdowało się łącznie 13 mld franków szwajcarskich (12 mld euro), od których nigdy nie odprowadzono należnych podatków. Na jaką kwotę oszukano francuski urząd skarbowy, odpowiednie organy dopiero ustalą.

To nie pierwszy skandal z udziałem UBS. Już dwa lata temu francuskiemu oddziałowi tego banku postawiono zarzuty uczestniczenia w procederze prania brudnych pieniędzy i ułatwiania nadużyć podatkowych. W marcu 2015 r. rozszerzono pierwszy zarzut o podżeganie do prania brudnych pieniędzy. Oba postępowania ciągle trwają, ale jeśli zakończą się orzeczeniem o winie, bank będzie musiał zapłacić prawie 5 mld euro kary.

Nie dziwi zatem, że po ujawnieniu kolejnego skandalu, który prawdopodobnie zakończy się wytoczeniem procesu o pomoc w uchylaniu się od płacenia podatków, bank natychmiast zapewnił, że jest gotów współpracować z francuską policją. Jego przedstawiciele zaklinają się, że nikogo rozmyślnie nie oszukali, a tylko popełnili błąd, teraz zaś chcą go naprawić. „W naszym interesie jest możliwie najszybsze zakończenie sprawy” – napisać. I tylko z tym jednym zdaniem z ich komunikatów można się zgodzić.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
lukaszstaszewski
Użytkownik
lukaszstaszewski

Banki, baniusie, banieczki… Każde, ciągle i wszędzie tak samo się zachowują. Te “wspaniałe” instytucję, które potrafią “zarządzać” pieniądzem, powodują coraz większe ubóstwo społeczeństwa.