Szwajcaria zakaże dystrybucji „Koranu”?

Opublikowano: 22.11.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2

Szwajcarzy rozważają wprowadzenie zakazu rozprowadzania “Koranu”, gdyż nie chcą salafickich kaznodziei na ulicach swoich miast.

Władze Szwajcarii podjęły działania w tej kwestii po tym, jak rząd Niemiec urządził nalot na ponad 200 miejsc spotkań jednej z salafickich grup, DWR (Die Wahre Religion – Prawdziwa Religia). Organizacja jest znana ze swojego kontrowersyjnego programu “Lies!” (“Czytajcie!”), w ramach którego rozprowadza niemieckojęzyczne kopie radykalnej wersji “Koranu”. DWR aktywnie działa od kilku lat również w Szwajcarii.

W Niemczech organizację zdelegalizowano jako sprzeczną z zasadami konstytucji i „podżegającą do nienawiści”. W Szwajcarii nie ma prawnych podstaw, żeby zrobić to samo, dlatego rząd pozostawił sprawę władzom lokalnym, którym udało się ukrócić aktywność DWR zabraniając rozpowszechniania “Koranu”.

Dotychczasowe próby powstrzymania misjonarzy-salafitów zawiodły w całym kraju z wyjątkiem miasteczka Brugg, gdzie grupa DWR nie została zaakceptowana. Miasteczko od 2012 roku opiera się prośbom wykorzystania przestrzeni publicznej do rozdawania kopii “Koranu”. Mario Fehr, dyrektor ds. bezpieczeństwa publicznego w Zurichu, jest zdania, że zewnętrzni eksperci powinni zbadać, jakie są możliwości ograniczenia działalności czy wręcz delegalizacji kampanii „Lies!”. „Chcemy położyć kres organizacjom promującym przemoc, którym blisko do dżihadystów” – powiedział.

Lukas Reimann, poseł z Partii Ludowej, jest podobnego zdania: „Niemcy podejmują zdecydowane działania, Austria zabrania finansowania meczetów i grup muzułmańskich z zagranicznych źródeł. Tylko Szwajcaria zezwala na działania grup islamistycznych”. Polityk zażądał usunięcia salafitów nie tylko z ulic miast, ale wręcz wydalenia ich z kraju. Mówi też, że miasta powinny odmawiać dotacji grupom, które rozdają Koran na ulicach. Jednak salafici już zmieniają swoją taktykę w Szwajcarii. W Bazylei pewien konwertyta na islam pochodzący z Macedonii zaczął rozdawać przechodniom biografię Mahometa i darmowe audiobooki dla dzieci.

Stoi za tym nowa salaficka organizacja, “We Love Muhammad” („Kochamy Mahometa”) mająca zastąpić DWR. Dwa dni przed delegalizacją tej drugiej w Niemczech aktywiści nowej grupy we Frankfurcie rozdawali już biografie Mahometa i zachęcali przechodniów do instalowania ich aplikacji na smartfony. Akcję zorganizował Bilal Gümüs, główny organizator kampanii “Lies!”. Kampania była powiązana z grupami ekstremistycznymi, a kilku jej aktywistów przedostało się do Syrii, żeby dołączyć do Państwa Islamskiego.

Ostatnio w Austrii minister spraw zagranicznych oskarżył Partię Socjalistyczną o blokowanie projektu ustawy, która zabraniałaby rozprowadzania “Koranu”. Projekt zawierał także inne postanowienia, takie jak zakaz całkowitego zasłaniania twarzy czy program prac społecznych dla uchodźców, którym udzielono azylu.

Opracowanie: TiCa
Na podstawie: Breitbart.com, Fr-online.de, 20min.ch
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Na prewencję to już trochę późno.