Szwajcaria nie ujawni danych klientów banków

Opublikowano: 19.06.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Niższa izba szwajcarskiego parlamentu odrzuciła projekt ustawy, który pozwoliłby szwajcarskim bankom na ujawnianie informacji o klientach na wniosek amerykańskich organów podatkowych.

USA nalegały, aby dokument został przyjęty w lipcu. Amerykanie zapowiedzieli, że w przeciwnym wypadku wprowadzą przeciwko szwajcarskim bankom sankcje karne. Stany Zjednoczone domagają się ujawnienia kont Amerykanów, którzy wyprowadzają pieniądze za granicę z pominięciem organów podatkowych.

Do zakończenia sesji parlamentarnej w Szwajcarii pozostały trzy dni. Analitycy przepowiadają poważny kryzys polityczny.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bXXs
Użytkownik
bXXs

Zawsze zastanawiały mnie pomijane informacje dotyczące “bardzo” historycznych wydarzen.
Np jak to się stało ze zdruzgotane Niemcy po pierwszej wojnie światowej, mimo ogromnych sankcji, restrykcji i totalnego upadku gospodarczego w czasie krótszym niż 20 lat stały się potęga przemysłowa, technologiczna, gospodarcza i militarna?
Albo dlaczego 3 Rzesza mimo swoich potężnych i błyskawicznych podbojów, nie tknęła państewka pełnego złota, zabytków, i pieniędzy nazywanego pieszczotliwie Szwajcaria?
Czym jest naprawdę Szwajcaria i co ma wspólnego z banda Rothschild, Bank of England, New Jork i Watican??