Szwajcaria będzie karać za „homofobię” i „transofobię”?

Opublikowano: 11.10.2018 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2470

Szwajcarska Rada Narodu przegłosowała nowe prawo, którego celem ma być karanie za „homofobię” i „transofobię”, a więc głównie za krytykę coraz dalej idących postulatów środowisk mniejszości seksualnych. Tamtejsza lewica twierdzi, że sprzeciwianie się grupom LGBT nie jest opinią, ale przestępstwem, ponieważ spora część zwłaszcza młodych homoseksualistów próbowała popełnić samobójstwo z powodu ich rzekomej dyskryminacji.

Projekt nowelizacji kodeksu karnego został przedstawiony przez szwajcarskich socjalistów, zaś izba niższa parlamentu czyli Rada Narodu przegłosowała zmiany większością 118 głosów przy 60 głosach sprzeciwu. Tym samym w ciągu najbliższych kilku miesięcy sprawą zajmie się Rada Kantonów złożona z przedstawicieli dwudziestu szwajcarskich kantonów. Jeśli zaakceptuje ona pomysł Rady Narodu, wówczas przepisy o podżeganiu do nienawiści na tle rasowym i narodowościowym zostaną rozszerzone o „orientację seksualną” i „tożsamość płciową”.

Pomysłodawca zmian, Mathias Reynard z Socjalistycznej Partii Szwajcarii, w rozmowach z mediami stwierdził, że „homofobia nie jest opinią, ale przestępstwem”, ponieważ jeden na pięciu homoseksualistów przed 20. rokiem życia miało próbować popełnić samobójstwo. Z tego powodu domaga się on wysokich kar grzywny oraz nawet do trzech lat więzienia za krytykę środowisk seksualnych dewiantów.

Penalizacji „homofobii” i „transofobii” sprzeciwił się zdecydowanie Yves Nidegger z narodowo-konserwatywnej Szwajcarskiej Partii Ludowej. Jego zdaniem pojęcia używane przez lewicę nie należą do kategorii prawnej, dlatego mogą być swobodnie interpretowane, a w związku z tym dyskryminowani mogą poczuć się również zoofile, nekrofile czy fetyszyści.

Zdjęcie: dimitrisvetsikas1969 (CC0)
Na podstawie: LifeSiteNews.com, NZZ.ch
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Xman
Użytkownik
Xman

Niech jeszcze karają za schizofreniofobię, adhdfobię,maniafobię i grypofobię :D Homoseksualizm i transsexualizm to choroby psychiczne wynikające z zaburzenia rozwoju !!!

mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

Zaburzenia rozwoju – być może.
Ale wszak mamy wiele cech, które były “zaburzeniem rozwoju”, jak np. tolerancja na laktozę.

Strzelam, wnioskując m.in. z eksperymentów Calhouna, że homoseksualizm to genetyczna metoda regulacji populacji, wpisana w genom wielu ssaków.
Być może coś ze współczesnego stylu życia aktywuje te sekwencje genów – może bisfenole, może zmiana diety, może brak aktywności fizycznej.

Xman
Użytkownik
Xman

@mr_craftsman To nie jest metoda regulacji populacji dlatego że każda jednostka jest inna i nie funkcjonują jako całość w sensie biologicznym. Homoseksualizm i to drugie to CHOROBY PSYCHICZNE z których powienno się szukać wyjścia. Oczywiście że niektórzy są bardziej predystenowani do takich zaburzeń i tu się zgodzę że w gre wchodzą geny i wychowanie. Jednak te zjawiska same w sobie powinny być postrzegane jako jednostki chorobowe. W tym klucz.

Aida
Użytkownik

Xman
Jeśli z homoseksualizmu chcesz leczyć to by znaczyło, że z heteroseksualizu również można uleczyć.
Na szczęście homoseksualizm nie jest jednostką chorobową I nie podlega leczeniu przez tych mądrzejszysz co rozumy pozjadali I czują się lepsi od homoseksualistów.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Aida brawo . Miłość do drugiego, nie jest jednostką chorobową. Relacje jednostek to ich dobrowolna aprobata , nie jest jednostką chorobową.
Relacja bez aprobaty przez wymuszenie , to gwałt zadany jednostce.

Aida
Użytkownik

“to ilość homoseksualistów z wyboru – rośnie dość szybko przez ostatnie dekady.”

Nie sądzę, by była była to kwestia prostego wyboru “ok, od dziś szukam chłopaka, dziewczyny mnie denerwują”, gdyby tak było to mężczyźni, którym nie wyszły związki z kobietami wybieraliby chłopaków. Zresztą możecie sami zrobić krótki eksperyment i zaproponować koledze niezobowiązujący seks, pocałunek czy co tam chcecie. Mogę wam zagwarantować, że dostaniecie albo w twarz, albo was solidnie opie….i zapytają, co wam odbiło.
Już bardziej jestem skłonna uznać za prawdziwą tezę o “homoseksualizmie wrodzonym” czy “homoseksualizmie nabytym” (w jakimś podręczniku akademickim z lat 80 te nazwy funkcjonowały, nie pamiętam teraz, gdzieś w domu powinnam go mieć) . Ten drugi poprzez “programowanie’ dzieci w szkołach, edukacja, promowanie zachować seksualnych do osób tej samej płci, zachęcanie do takich kontaktów, promowanie rozwiązłości itp.

Xman
Użytkownik
Xman

@Aida “Jeśli z homoseksualizmu chcesz leczyć to by znaczyło, że z heteroseksualizu również można uleczyć.”No własnie nie ponieważ heteroseksualizm jest naturalna skłonnością ludzką i nie jest chorobą wynikłą z zaburzeń rozwoju więc nie można z niego uleczyć i takie działanie w ogóle nie ma sensu :D

Aida
Użytkownik

Ale hipotetycznie byłoby to możliwe?
Dla homoseksualistów ich skłonność też jest naturalna.

Xman
Użytkownik
Xman

@Aida ta skłonność OBIEKTYWNIE rzecz biorąc nie jest naturalna. Natomiast to co jest naturalne (w co wątpię) dla homosexualistów nie ma znaczenia bo wynika z przyzwyczajenia do swojej choroby. Dla schizofrenika jego choroba też jest “naturalna” ale nie zmienia to faktu że jest chory.

Aida
Użytkownik

W jaki sposób relacja emocjonalna, pociąg seksualny do osób tej samej płci może być chorobą? Choroby się leczy, a co tu chcesz leczyć? przecież nikomu krzywdy nie robi to, że 2 dorosłych panów jest sobą zainteresowanych.

Xman
Użytkownik
Xman

@Wiktor to że w przyrodzie zdarzają się takie jednostki to nie znaczy że jest to porządane i nie jest chorobą. Jest to wbrew naturze posiadanych przez tych ludzi ciał. Czyli chyba tkwi tu jakiś błąd co nie ?