Szumowski wypoczywa na Wyspach Kanaryjskich

Opublikowano: 27.08.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1301

„Jadąc za granicę, trochę ryzykujemy” – mówił pod koniec lipca minister Łukasz Szumowski, apelując do Polaków by nie wybierali się do krajów południowej Europy na wakacje. Wszyscy ci, którzy go posłuchali mają dziś okazję zobaczyć jak były szef resortu zdrowia wypoczywa na Wyspach Kanaryjskich.

Stosunek Łukasza Szumowskiego do epidemiologicznych ostrożności już wcześniej był niejednoznaczny. Minister w kwietniu przyznał, że nie ma pojęcia dlaczego Polacy zakładają maseczki, skoro ich skuteczność jest wątpliwa. Miesiąc później Szumowski apelował o noszenie maseczek i gromił nieodpowiedzialność tych, którzy do nakazu się nie stosowali.

W maju br. Szumowski wypowiedział się na temat letniego wypoczynku w ciepłych krajach. Wówczas stwierdził, że „o takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć”. – Nie ma żadnych danych naukowych, które mówią, że epidemia wygaśnie latem. Na świecie, gdzie temperatury są dużo wyższe, niż w Polsce, wirus jest obecny. Z epidemią będziemy borykać się przez rok. Tyle w mojej ocenie będzie trwała epidemia – mówił w RMF FM Łukasz Szumowski.

Co muszą czuć Polacy, którzy wówczas, idąc za radą Łukasza Szumowskiego zrezygnowali z letnich wakacji w Hiszpanii czy we Włoszech, kiedy widzą jak mentor od zdrowia wypoczywa na Wyspach Kanaryjskich? To brzmi jak żart, ale niedawny minister zdrowia postanowił wybrać się rajską wyspę Fuerteventurę, należącą do Hiszpanii, kraju, który w opowieści polityka jest najbardziej niebezpiecznym miejscem w Europie jeśli chodzi o zarażenia.

Łukasz Szumowski podał się do dymisji 18 sierpnia. Jego następcą został Adam Niedzielski.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Kaczor3333 27.08.2020 12:01

  A może chce popełnić samobójstwo. Wpadł w depresję, po fali hejtu jaki na niego wylano.

 2. Urnelius 27.08.2020 14:41

  Nagłówek z rodem z Interii. W treści: facet mówi w maju, by być ostrożnym. Mamy koniec sierpnia, pojechał. O co zatem chodzi?
  WolneMedia najwyraźniej dołączają do narracji dyskredytacyjnej, w której występują obie strony, choć jedna zdecydowanie dominuje.
  Jeżeli interizacja dotarła do WolnychMediów, mamy problem. Z tego, co widzę, artykuł zassany ze strajk.eu.
  Walczyć powinno się na argumenty; obecnie walczy się na dyskredytację. Lud nie pamięta, co wczoraj jadł na obiad, więc chodzi tylko o narobienie smrodu, nieważne zaś, kto pierdnął…

 3. robi1906 27.08.2020 16:28

  O wiele spraw chodzi, o złodziejstwo, o pasożytnictwo, o należenie do zakonu Krzyżackiego, o bycie nadanym idiotą na stanowisku, o przekręty brata i szwagra,
  o co jeszcze?, pewnie by sie coś jeszcze znalazło, ale Wujec mu w oko.

 4. majkel 27.08.2020 22:18

  Zło, które ten człowiek wyrządził Polsce można chyba tylko porównać do zła wyrządzonego przez Hitlera czy Stalina

 5. kopydlok 28.08.2020 08:19

  Ten człowiek powinien wypoczywać, ale w areszcie.

 6. Admin WM 28.08.2020 09:56

  „W treści: facet mówi w maju, by być ostrożnym. Mamy koniec sierpnia, pojechał. O co zatem chodzi?”

  O hipokryzję, bo sytuacja w sierpniu nie jest lepsza niż w maju.

 7. Cosmo 28.08.2020 13:12

  @Majkel zastanów się dwa razy nim coś napiszesz a najlepiej poczytaj trochę książek o tematyce wojennej. Nawet tych przedstawiających nie do końca prawdziwą historię. Też uważam tego człowieka, za jednego z największych szkodników po ’89 ale naprawdę wypadało by się zastanowić, nim COKOLWIEK się napisze.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.