Szukają rozwiązania, jak ominąć Polskę

Opublikowano: 18.08.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2252

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zaproponował użycie promów do rozwiązania problemu kaliningradzkich kierowców samochodów ciężarowych, którzy muszą wjeżdżać na terytorium Polski. Pomysł szefa rosyjskiej dyplomacji rozwinął gubernator regionu Anton Alichanow.

Jak poinformował kaliningradzki portal „Klops”, w chwili obecnej przewóz drogowy ładunków przez Polskę odbywa się na podstawie specjalnych zezwoleń wydawanych przez Ministerstwo Transportu. Co roku przedstawiciele branży transportowej ze strony rosyjskiej narzekają, że jest ich wydawane za mało.

„W znacznie większym stopniu jeździmy przez Polskę, niż Polacy przez nas, a to pragmatycznie stymuluje ich do podejmowania pewnych restrykcyjnych działań. Widzimy to, prowadzimy profesjonalny dialog z naszymi polskimi kolegami, a w listopadzie ubiegłego roku uzgodniliśmy 220 000 zezwoleń” – powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, cytowany przez „Klops”.

Minister dodał, że toczą się rozmowy na temat przejazdów kaliningradzkich kierowców samochodów ciężarowych przez terytorium Polski bez zezwoleń. „Powiedzieliśmy: umówmy się, abyśmy poruszali się bez zezwoleń między obwodem kaliningradzkim a terytorium Polski. Nie wiem jak to będzie. Na razie jest na stole negocjacyjnym, ale biorąc pod uwagę, że nasi polscy koledzy nie są tak żywo zainteresowani zwiększaniem zezwoleń ze względu na to, że korzystają z innych tras, istnieje możliwość skorzystania z promów do Niemiec” – zaproponował dyplomata.

Mowa o jednostkach kursujących między obwodem kaliningradzkim a północno-zachodnimi Niemcami. Siergiej Ławrow zapewnił, że „nadal będziemy współpracować z terytorium Polski, ale możemy już rozpocząć współpracę z naszymi niemieckimi kolegami”. Gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alichanow dodał z kolei, że transport będzie gotowy, by rozwiązać ten problem. „Faktycznie, aktualnie Rosmorport kończy budowę dwóch promów. Strona niemiecka jest zainteresowana, przed pandemią jeździliśmy do Szlezwik-Holsztyn, prowadziliśmy negocjacje. Chętnie wznowiliby połączenia promowe między obwodem kaliningradzkim a Niemcami. Pozwoliłoby to ominąć Polskę” – podsumował szef regionu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 18.08.2021 14:22

    Może nord stream2 niech jeżdżą. Przecież wiadomo że ciężarówki uszkadzają nawierzchnie zwłaszcza latem

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.