Sztuczny głód mieszkaniowy

Opublikowano: 27.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 2210

Dlaczego rocznie buduje się kilkaset mieszkań komunalnych, mimo że w kolejkach stoją dziesiątki tysięcy osób? To nie zaniechanie, niewiedza, nieznajomość sytuacji mniej zamożnych osób, ani nawet ideologia. To czysty biznes i zysk dla nielicznych.

Jak spowodować, żeby cena jakiegoś towaru przebiła stratosferę? Tworzysz np. sztuczny niedobór. W przypadku mieszkań dusisz budownictwo publiczne, a to co jest, próbujesz za wszelką cenę sprywatyzować, żeby czasem czynsz w mieszkaniach komunalnych za bardzo nie konkurował z czynszem rynkowym, albo ratą kredytu.

Po poprzednim systemie zostało ci jednak setki tysięcy mieszkań komunalnych, spółdzielczych, zakładowych. Więc latami rozdajesz je, sprzedajesz za grosze, nawet z ludźmi w środku (jak w przypadku mieszkań zakładowych, czy reprywatyzowanych komunalnych). Stajesz na głowie, żeby zaorać tę gałąź mieszkaniówki. Im bardziej zaorzesz, tym więcej zarobisz na kredytach i najmie ty, twój kolega z partii, twoja koleżanka z banku, twoje dzieci dostaną większy majątek i będą opowiadać swoim dzieciom, jak to doszły samemu do wszystkiego.

Ludziom którym sprzedałeś mieszkania mówisz, że jeśli posiadają jedno, to ich interes jest tożsamy z twoim i powinni popierać niszczenie praw lokatorskich, albo przynajmniej, żeby nie protestowali. Wmawiasz im, że rzekomo z powodu „przywilejów lokatorów” tak trudno coś wynająć. A nie dlatego, że lata temu wpadłeś z kumplami na sprytny pomysł, żeby zaorać mieszkalnictwo komunalne.

Teraz ty i twoi koledzy siedzą w kolejnych administracjach rządowych, samorządowych, we wszystkich partiach i robicie wszystko, blokujecie każdą inicjatywę, która by dążyła do odtworzenia zasobów komunalnych. Opowiadacie bajki o tym, jak to się nie da, nie ma pieniędzy, nie można, że każdy powinien być właścicielem, a najlepiej wprowadzić program dopłat do kredytów. A mieszkalnictwo komunalne to „przeżytek komuny” i jego rozwijanie skończy się gułagiem.

Autorstwo: Xavier Woliński
Zdjęcie: Arcaion (CC0)
Źródło: Trybuna.info

10

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Piron 27.01.2023 17:07

  Brawo!!! doskonały artykuł 🙂 , za takie korupcjogenne praktyki powinno się te pijawki rozstrzeliwać pod murem (szkodliwość społeczna takich działań jest niewspółmiernie większa od największych zbrodni popełnianych przez najgorszego kryminalistę, dlaczego? ponieważ w pierwszym przypadku poszkodowanych jest wiele milionów, a w drugim co najwyżej kilkanaście osób, oczywiście mam tutaj na myśli nasz kraj, gdyż w skali całego świata liczba ofiar korupcji jest tysiąckroć większa). Mam nadzieje że dożyje czasów kiedy ta cała lichwa i kolesiostwo poniesie zasłużoną karę, a moralność i uczciwość będzie podstawowym przedmiotem nauczania wszystkich szkół świata.

 2. replikant3d 27.01.2023 20:24

  ,,Piron,,.. pomarzyć zawsze można…Niestety globaliści nie dopuszczą do czegoś takiego. ,,Bydło,, ma być biedne , potulne i zaiwaniać do śmierci na swoich ,,panów,, i tyle…

 3. adambiernacki 28.01.2023 00:51

  Prosto i genialnie objaśniona rzeczywistość.

 4. Piron 28.01.2023 07:18

  replikant! poczytaj historie sułtana Kabusa z Omanu, który w przeciągu 50 lat zrobił z tego pustynnego państwa światową potęgę (jak przejmował władzę Oman był jednym z najbiedniejszych krajów świata) dzięki całkowitej likwidacji korupcji (kary były tak wysokie że nikt nawet o tym nie myślał). To jaskrawy przykład skutecznej walki z tą plagą, niestety chłopu zmarło się w styczniu 2020.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.