Sztuczna inteligencja zwalnia ludzi

Opublikowano: 15.01.2024 | Kategorie: Edukacja, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2536

Duolingo zwolniło około 10 proc. swoich pracowników kontraktowych, bo edukacyjny portal do nauki języków, matematyki i muzyki w coraz większym stopniu stawia na sztuczną inteligencję.

Jak informuje portal Next.pl, firma zajmująca się głównie nauką języków zwolniła niektórych wykonawców pod koniec 2023 r., aby zrobić miejsce na zmiany związane ze sztuczną inteligencją. W głównej mierze chodzi o tworzenie przez AI treści i udostępnianie ich. Duolingo ma 24,2 miliona aktywnych użytkowników dziennie, 5,8 miliona płatnych subskrybentów i oferuje ponad 100 kursów. Użytkownicy mogą prowadzić rozmowy z chatbotem, by ćwiczyć swoje umiejętności i uzyskać wyjaśnienia gramatyczne generowane przez sztuczną inteligencję.

Firma informuje, że sztuczna inteligencja będzie coraz częściej wykorzystywana do tworzenia zdań do kursów, tworzenia list akceptowalnych tłumaczeń i przeglądania raportów o błędach użytkowników w celu szybszego ich poprawiania. Duolingo twierdzi, że jednak nadal wykorzystuje ludzi do sprawdzania pracy wykonanej przez sztuczną inteligencję.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

  1. Stanlley 15.01.2024 17:20

    A duolingo ma coś wspólnego z tym krajem? Bo w sumie w dziale – wiadomości z kraju…

  2. Henryk Sclaveni 15.01.2024 20:41

    To chyba sobie tego nie przemyśleli. Jak sztuczna inteligencja zastąpi tłumaczy to i ludzie nie będą musieli korzystać z usług tej firmy, bo po co się uczuć języków, skoro IA będzie nam wszystko tłumaczyć? To się nazywa bezbłędny strzał w kolano.

  3. Wolfman 16.01.2024 09:21

    Predxlzej czy później do tego doszłoby. Nauki języków przy tej ilości wiedzy i naszych ograniczeniach to strata czasu

  4. Katana 16.01.2024 11:12

    Ktoś tu nie docenia językoznawstwa… 😉
    W słowach samych jest mnóstwo wiedzy. A jak jeszcze dodamy do tej nauki ich genezę… to można by odtworzyć konfigurację w jakiej przodkom te cegły z Babel na łby leciały.

  5. niusy 16.01.2024 16:03

    Tłumaczenie można zautomatyzować. Różnojęzykowa mnogość bytów była naturalna kiedy jeszcze nie byliśmy globalną wioską. Dzisiaj jest czas na unifikację.

  6. Katarzyna TG 16.01.2024 16:09

    @niusy

    Nadal jest naturalna, nic się nie zmieniło. Jeden kraj już próbował zunifikować Europę w latach 30-tych i źle się to skończyło.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.