Sztuczna inteligencja steruje rojami zabójczych dronów

Opublikowano: 12.04.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1803

Halcon, spółka zależna Edge Group w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zaprezentowała pierwszego dnia wystawy systemów bezzałogowych wystrzeliwane z wyrzutni systemy roju dronów, znane jako Hunter 2-S.

Hunter 2-S jest częścią rodziny bezzałogowych statków powietrznych serii Hunter 2. Oczekuje się, że drony będą udostępniać sobie informacje w celu śledzenia i utrzymywania pozycji oraz atakowania właściwego celu.

„Dzięki pewnemu algorytmowi drony mogą komunikować się ze sobą za pośrednictwem głównego kanału, który komunikuje się ze wszystkimi dronami, dając każdemu z nich określoną misję dotarcia do celu” – powiedział „Defence News” Saeed Al Mansoori, dyrektor generalny Halcon. Kanał komunikacyjny pozwala dronom zachować określony profil lotu, zwłaszcza gdy dzielą się na mniejszą grupę, aby trafić w cel.

Al Mansoori powiedział również portalowi, że aplikacja dla rojów dronów może wystrzelić 36 dronów i kontrolować je. „Są wyposażone w systemy [identyfikacji przyjaciół lub wrogów]” – dodał.

Na podstawie: C4isrnet.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.