Sztuczna inteligencja przetestowała lojalność wobec KPCh

Opublikowano: 10.07.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1438

Korespondent gazety „Times” w Pekinie powiedział, że Chiny stworzyły system sztucznej inteligencji (AI), który może oceniać lojalność członków Partii Komunistycznej. Algorytm został opracowany przez naukowców z Narodowego Centrum Nauki Hefei.

Potrafi analizować mimikę i fale mózgowe („mimika twarzy i fale mózgowe”) członków Partii Komunistycznej, aby określić, jak bardzo zwracają oni uwagę na lekcje edukacji politycznej. Jeśli chodzi o fale mózgowe, korespondent „Timesa” mógł oczywiście popełnić błąd, ale teraz najwyraźniej wszyscy Chińczycy powinni pomyśleć o niewłaściwym wyrazie twarzy.

43 komunistów było pod nadzorem sztucznej inteligencji. Po eksperymencie wyniki opublikowano na stronie internetowej ośrodka naukowego, ale po krótkim czasie artykuł zniknął po szumie w mediach i sieciach społecznościowych.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 10.07.2022 22:59

    Ten eksperyment wart jest obserwacji.
    Czy Bestia pożre swoich stwórców?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.