Sztuczna inteligencja otrzyma dostęp do poufnych danych

Opublikowano: 17.06.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1133

Administracja Bidena poinformowała o powołaniu do życia National Artificial Intelligence (AI) Research Resource Task Force, grupy 10 ekspertów AI, którzy opracują plan zapewnienia naukowcom AI większego dostępu do danych, zasobów obliczeniowych i innych narzędzi. NAIRR będzie przeznaczony dla badaczy AI i studentów ze wszystkich dyscyplin naukowych.

Utworzenie NAIRR jest częścią szerszych wysiłków rządu USA mających na celu przyspieszenie postępu technologicznego w USA. Na przykład w 2019 r. ówczesny prezydent Donald Trump podpisał zarządzenie wykonawcze, aby przyspieszyć rozwój i regulację sztucznej inteligencji w USA. I właśnie w tym tygodniu Senat USA zatwierdził inwestycję w wysokości 250 miliardów dolarów na przedsięwzięcia naukowe, od sztucznej inteligencji po komunikację kwantową. Działania te były w dużej mierze stymulowane groźbą szybkiego rozwoju możliwości sztucznej inteligencji w Chinach .

Aby ustanowić NAIRR, grupa zadaniowa zapewni wytyczne dotyczące możliwości technicznych, zarządzania, administracji i oceny, a także wymagań dotyczących bezpieczeństwa, prywatności, praw obywatelskich i swobód obywatelskich.

Prywatne firmy, jak Google, uzyskają dostęp do dużych zbiorów poufnych danych o Amerykanach, które były wcześniej gromadzone i dostępne tylko dla rządu.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Ilustracja: Geralt (CC0)
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o