Sztuczna inteligencja dokończy X symfonię Beethovena

Opublikowano: 09.12.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1294

Sztuczna inteligencja dostanie polecenie, żeby zakończyć niekompletne dzieła niemieckiego kompozytora Ludwiga van Beethovena.

W Domu Beethovena w Bonn od kilku tygodni trwają prace nad programem komputerowym, który uzupełni Dziesiątą Symfonię. Jej ukończenie planowane jest na 250. jubileusz pianisty.

Według portalu Frankfurter Allgemeine w projekcie uczestniczy zespół kompozytorów, muzykologów i programistów. Wszyscy pracują wspólnie, aby stworzyć algorytm, który mógłby autonomicznie odtworzyć brakujące części symfonii w oryginalnym stylu.

Nikt nie ma śmiałości przewidzieć, jaki będzie finał tej historii, ale już teraz algorytm wszystkich zadziwia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.