Sztuczna inteligencja będzie stosowana w kamerach CCTV

Opublikowano: 06.08.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 14

Opracowana przez Południowokoreański Instytut Elektroniki i Telekomunikacji (ETRI) technologia sztucznej inteligencji (AI) zostanie wdrożona w kamerach CCTV w celu wykrywania i zapobiegania przestępstwom.

Technologia Deep View AI, opracowana przez ETRI, ma zastosowanie do precyzyjnego rozpoznawania ludzkich zachowań w oparciu o analizę stawów ludzkiego ciała w obrazach CCTV.

Technologia precyzyjnie śledzi ruchy osób odkładających lub rzucających przedmiotami, a także fizyczne przejawy takich przestępstw jak nielegalne wyrzucanie śmieci. Zastosowanie tej technologii będzie w przyszłości proaktywnie wykrywać i zapobiegać przestępstwom i incydentom na obszarach miejskich.

Jak dotąd trudno było rozpoznać działania rejestrowane przez telewizję przemysłową CCTV, ponieważ badania nad zrozumieniem ludzkich zachowań wykorzystywały powszechnie dostępne dane online, takie jak filmy z YouTube. W ramach wysiłków zmierzających do rozwiązania tych trudności ETRI skupił się na opracowaniu technologii rozumienia działań w rzeczywistym środowisku, poprzez połączenie niezbędnych wymagań i danych dostarczanych przez lokalne władze.

Wykorzystując opartą na głębokim uczeniu technologię AI, ETRI opracował metodę analizy ruchów ludzkich stawów oraz ruchomych obiektów. System może na przykład przy użyciu metod uczenia maszynowego wykrywać wzorce zachowań powiązanych z usuwaniem śmieci.

Zespół badawczy wykorzystał również technologię rozpoznawania opartą na głębokim uczeniu się, aby wykrywać lokalizacje przechodniów.

Oczekuje się, że zastosowanie technologii sztucznej inteligencji w kamerach CCTV znacząco ograniczy wskaźniki przestępczości.

Na podstawie: Techxplore.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o