Szokujące wyniki kontroli Boeingów

Opublikowano: 21.10.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 822

Amerykański koncern lotniczy Boeing nie ma ostatnio dobrej passy. Po dwóch katastrofach i uziemieniu samolotów 737 Max, teraz kontrola Federalnej Administracji Lotnictwa wykazała, że nawet 5 proc. nieco starszych maszyn może mieć groźne wady konstrukcyjne!

Federalna Administracja Lotnictwa zarządziła kontrolę samolotów Boeinga po tym, jak w niedługim czasie doszło do dwóch tragicznych katastrof, w których zginęło łącznie 346 osób: samolotu 737 Max należącego do indonezyjskich linii lotniczych Lion Air i samolotu 737 Max należącego do etiopskich linii lotniczych Ethiopian Airlines. Kontrola wykazała jednak, że wady konstrukcyjne mają także starsze maszyny Boeinga, które są powszechnie używane przez firmy lotnicze na całym świecie. A przypomnijmy, że Boeingami latają m.in. tanie linie lotnicze Ryanair i Polskie Linie Lotnicze LOT.

Federalna Administracja Lotnictwa poinformowała, że na 810 skontrolowanych samolotów Boeinga, aż 38 (czyli ok. 5 proc.) miało istotne wady konstrukcyjne. W wielu maszynach inspektorzy stwierdzili groźne pęknięcia w miejscu łączenia skrzydła z kadłubem. Sprawa wydaje się jednak tym poważniejsza, że obecnie na całym świecie połączenia lotnicze obsługiwane są nawet przez 6800 samolotów Boeinga. Ich stan techniczny może wymagać inspekcji, ale sprawdzenie wszystkich maszyn wymagałby czasu.

Niestety to nie pierwszy raz w ciągu ostatnich kilku lat, gdy Boeing ma złą prasę. Zupełnie niedawno, gdy świat zachwycał się nowymi Boeingami 787 Dreamliner, na jaw wyszły niewygodne fakty dotyczące produkcji maszyn. Inżynierowie koncernu zeznali anonimowo, że z uwagi na pośpiech i dużą liczbę zamówionych samolotów, raz za razem dochodziło do błędów. Jednym z największych skandali było przypadkowe pozostawienie przez monterów drabiny wewnątrz ogona Dreamlinera.

Zdjęcie: albert22278 (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.