Szokująca szopka bożonarodzeniowa papieża Franciszka

Opublikowano: 13.12.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2572

Przedwczoraj w Watykanie zaprezentowano nową szopkę bożonarodzeniową, która co roku zdobi Plac św. Piotra. Przedstawiona publiczności instalacja zszokowała wiernych swoim dziwactwem i skojarzeniami, które nie mają nic wspólnego z narodzinami Jezusa Chrystusa.

Dziwna ceramiczna szopka wzbudza skrajne emocje. Statuy powstały w latach 1965 – 1975 w ramach prac instytutu artystycznego F.A. Grue mieszczącego się w mieście Castelli. Od XVI wieku jest to ważnego włoski ośrodek produkcji ceramiki. Problem w tym, że symbolika tego co wyprodukowano jest bardzo dziwna i przywodzi na myśl scenerię jakiejś masońskiej uroczystości. Z drugiej strony ta szopka to podobno sztuka, która powinna skłaniać do przemyśleń i w tym sensie szopka spełniła swoją rolę.

Nie spotyka się jednak zachwytów nad koncepcją artystyczną. Wśród wiernych Kościoła Katolickiego zapanowała konsternacja, a skojarzenia jakie mają widzowie tej sztuki są bardzo dalekie od Jezusa Chrystusa, którego symboliczne narodziny będziemy obchodzić w czasie nadchodzącego przesilenia zimowego. Niektórzy mają skojarzenia kosmiczne. Rzeczywiście niektóre postaci wyglądają jak kosmonauci. Niektórzy sugerują, że szopka przedstawia kosmitów. Inni dostrzegają w niej elementy starożytnego kultu solarnego.

Te skojarzenia są o tyle uzasadnione, że według tłumaczeń Watykanu, symbolika tej dziwnej szopki ma nawiązywać do sztukę starożytnego Babilonii, Egiptu i Grecji. Niektórym jednak kojarzy się to raczej z jakimiś pogańskimi bóstwami, na przykład Pachamamą, którą niedawno w procesji papież wyprowadzał z Bazyliki św. Piotra, gdzie była wystawiana w czasie Soboru Amazońskiego.

Analizując zachowania i wypowiedzi papieża Franciszka można uznać, że ostatnio cały ten Watykan to jedna wielka szopka.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. realista 13.12.2020 20:06

    brawa za pokazanie szopki w prezentowanym filmie :O….. …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.