Szkoły nadal nie muszą informować rodziców

Opublikowano: 06.10.2023 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1833

Notatka Zarządu Szkolnego Okręgu York Region (YRDSB) udostępniona w mediach społecznościowych zawiera polecenie, aby nauczyciele i pracownicy nie dzielili się z rodzicami informacjami dotyczącymi płci lub zaimków uczniów.

W notatce z 28 września 2021 r. wskazano, że najlepszą praktyką jest nadanie priorytetu poufności i ochronie prywatności uczniów. „Nie należy kontaktować się z rodzicami bez zgody ucznia w sprawie jakichkolwiek zmian w identyfikatorach” – czytamy w notatce. Notatka została rozesłana przez Cecila Roacha, zastępcę dyrektora ds. edukacji, szkół, programów i sprawiedliwych wyników oraz Fawzię Durrani, dyrektor szkoły ds inkluzywności usług społecznych, w której stwierdzono, że nauczyciele muszą pozwolić uczniom przejąć inicjatywę. W notatce jest również napisane, że należy ustalić preferencje uczniów co do imienia, którego chcą używać w kontaktach z personelem, przywoływania ich przez system nagłaśniający, podczas zajęć i w kontaktach alarmowych.

Polityka ta nie pokrywa się jednak z komentarzami ministra edukacji Ontario Stephena Lecce’a na konferencji prasowej zorganizowanej 28 sierpnia. „Rodzice muszą być w pełni zaangażowani i mieć pełną świadomość tego, co dzieje się w życiu ich dzieci” – odpowiedział pan Lecce na pytanie, czy prowincja wprowadzi politykę podobną do tej w Nowym Brunszwiku i Saskatchewan. Lecce powstrzymał się od ogłoszenia oficjalnej polityki i raczej stwierdził, że oczekuje, że rady szkolne będą transparentne dla rodziców.

Pisemne zasady wydane przez Radę Szkolną Okręgu Toronto (TDSB) są podobne do stanowiska przyjętego przez YRDSB. „Wszyscy uczniowie, w tym uczniowie transpłciowi mają prawo, aby zwracać się do nich za pomocą preferowanego imienia i zaimków odpowiadających ich tożsamości płciowej, niezależnie od tego, czy uczeń uzyskał prawne imię i nazwisko, czy też zmienił płeć” – czytamy w zasadach. „Wszyscy uczniowie mają prawo do prywatności; o ile uczeń nie zaleci inaczej, szkoły muszą zachować poufność statusu ucznia transpłciowego/nieprzystosowanego do płci”. Polityka mówi również, że młodzi uczniowie mają prawo do prywatności i zapewnienia im zakwaterowania za wiedzą opiekunów lub bez nich.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Ilustracja: ooceey (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.