Szkoła we Włoszech z dniem wolnym na zakończenie Ramadanu

Opublikowano: 19.03.2024 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1172

Zespół szkół pod Mediolanem ogłosił 10 kwietnia dniem wolnym od zajęć, żeby uczcić zakończenie muzułmańskiego święta Ramadan. Dyrekcja placówki zauważa, że już blisko 40 procent jej uczniów stanowią wyznawcy islamu, natomiast według rządzącej Włochami prawicy zamknięcie placówki jest dowodem na proces islamizacji kraju.

W tym roku islamski miesiąc postu zakończy się 9 kwietnia. Następnego dnia przedstawiciele świata muzułmańskiego świętują, dlatego według dyrekcji zespołu szkół w Pioltello pod Mediolanem blisko 40 proc. uczniów i tak nie przyszłoby na zajęcia.

Decyzja placówki spotkała się głównie z krytyką współtworzących koalicję rządową polityków Ligi. Europoseł Silvia Sardone uznała ją za „kierunek w stronę islamizacji kraju”, a wicepremier i lider ugrupowania Matteo Salvini krytykuje postępowanie sprzeczne z tradycją i kulturą Włoch.

Sprawą zajmuje się reprezentujący właśnie Ligę minister edukacji Giuseppe Valditara. Polecił on urzędnikom skontrolowanie, dlaczego placówka postanowiła działać niezgodnie z regionalnym kalendarzem roku szkolnego.

Placówki broni burmistrz Pioltello Ivonne Cosciotti, zdaniem której dzień wolny na zakończenie Ramadanu jest „aktem uprzejmości” wobec obcokrajowców. Imigranci stanowią tymczasem już ponad jedną piątą mieszkańców kierowanej przez nią gminy.

Na podstawie: IlGiornale.it, Adnkronos.com, Sky.it
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 19.03.2024 13:28

    Nie Republika Wloska a Kalifat Wloski…….przyjmujcie wiecej i wiecej i wiecej /-/ az wasz duce Mussolini przebudzie sie lub …../-/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.