Szkoła w Birmingham promowała ideologię ISIS

Opublikowano: 31.12.2019 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 820

Materiały promujące ideologię Państwa Islamskiego (ISIS) oraz religijną nietolerancję zostały usunięte z islamskiej szkoły prowadzonej przez organizację muzułmańską Jamia Islamia w Birmingham.

Szkoła muzułmańska usunęła publikacje promujące ISIS oraz wrogość wobec chrześcijan i żydów. Materiały odkryli urzędnicy oświatowi wizytujący placówkę. W czerwcu tego roku szkoła dla chłopców nie uzyskała pozytywnej oceny władz; w zaleceniach pokontrolnych oceniono ją dość surowo.

Autorzy kolejnego raportu zarzucili szkole „aktywne podważanie podstawowych brytyjskich wartości”. Stwierdzono w nim: „Biblioteka szkolna zawiera książki promujące ekstremistyczne poglądy i poparcie dla Państwa Islamskiego. Przykładowo w książkach sformułowano następujące cele: „Pomoc rządowi Talibów w egzekwowaniu prawa szariatu w Afganistanie” oraz „Walka o stworzenie państw islamskich, w których islamskie dogmaty będą egzekwowane praktycznie”. Na pierwszej stronie jednej z książek znajdują się słowa: „Nie bierzcie sobie żydów i chrześcijan za przyjaciół”. Inne zawierają mizoginistyczne przesłania i wyrażają tolerancję dla kar fizycznych. Na przykład jedna z książek stwierdza, że „można użyć dyscypliny, jeśli to niezbędne do karania dziecka”.”

Władze szkoły na początku twierdziły, że nie znają tych materiałów, choć były one opatrzone szkolną pieczątką. W listopadzie przeprowadzono kolejną kontrolę. Dokładnie sprawdzono bibliotekę, a władze placówki wprowadziły procedury, które określają, jakie materiały mogą pojawić się w szkolnej bibliotece. Zaplanowano także szereg spotkań z przedstawicielami różnych wyznań, w tym hinduizmu oraz chrześcijaństwa.

Karmienie uczniów ekstremistyczną propagandą to nie jedyny problem szkoły. Ofsted (brytyjski odpowiednik kuratorium oświaty) zgłosił zastrzeżenia wobec brudnych i zawilgoconych pomieszczeń, zasypanego gruzem boiska, marnej frekwencji, sprawowania uczniów, programu i jakości nauczania. Szkoła naruszyła także przepisy zakazujące dyskryminacji osób niepełnosprawnych, wykluczając je z zajęć szkolnych. Ostatnia inspekcja odnotowała poprawę, jednak, zdaniem inspektorów oświatowych szkoła nadal nie spełnia wymaganych prawem standardów.

Autorstwo: Piotr Ślusarczyk
Źródło: Euroislam.pl

Komentarz autora

Władze oświatowe, chociaż widzą problem, zdają się nie rozumieć jego istoty. Czyli tego, że treści propagowane w szkole wynikają wprost z prawa szariatu, któremu z gruntu obca jest równość płci, wolność religijna i poszanowanie dla odmiennych tradycji i kultur. Autorzy raportu nie odnieśli się do faktu, że słowa „Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan” to cytat Koranu, wers 51 sury al-Ma’idah (Zastawiony stół); tak więc szkoła promowała umocowane teologicznie zalecenia konserwatywnego prawa islamskiego.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Warto skomentować komentarz autora.

W surze tej opisana jest również Ostatnia Wieczerza Jezusa syna Maryi, znanego Chrześcijanom jako Mesjasz, oraz Żydom jako uzurpator. Nota bene to ten rozdźwięk w pojmowaniu historii świata monoteizmu w trzech cywilizacji, jest proroczym, bo w naszych czasach po wielowiekowym ożywieniu politycznym Izraela, tłumaczeniem wersetu podkreślonego przez autora, a tłumaczącego genezę i ontologię historyczną postawy hipokryzji w religii i polityce. Jak ją rozpoznawać i rozumieć. Mając najwyraźniej obecne sojusze trapiące świat wojną.

Ciekawa jest również sama Wieczerza. Opowiada ona historię odrobinę odmienną od tej znanej z Ewangelii. Przedstawia ona obraz Mesjasza i Apostołów jako najlepiej, bo tuż przed Wielkim Finałem Pierwszym, zorganizowanej i wyszkolonej grupie adeptów Bliskości z Jedynym. Co w praktyce oznacza grupę ludzi potrafiących siłą umysłu zjednoczonego w Jedynym stwarzać coś z niczego albo dowolnie kształtować to co stworzone. Dla porównania zwykli ludzie są przez całe życie w stanie stworzyć najwyżej kilkanaście równych randze czynów tamtych, obiektów równie twórczych – mianowicie dzieci.
Uczniowie Jezusa (PZN) w scenie tej proszą go o to, by poprosił Jedynego o ostatni dowód, po którym zwątpienie było by czymś szalonym. Dostają zatem obiad złożony z dań dostępnych Ludziom Raju.

Obyśmy i my byli pośród tych, którym za pozwoleniem Najwyższego dane będzie spożywać takie posiłki po Dniu Sądu, a może i wcześniej.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Tego, to nie wiem aż tak dokładnie. Wiem jedynie, że coś teleportowano do nich z miejsca znacznie bliższego Tronowi, niż nasz tutaj łez padół. I że był to Stół Zastawiony.

Ciekawsze w tym wszystkim jest ujęcie razem aż trzech cywilizacji w dziejach, połączonych jednym Proroctwem, który nazywam Trójksięgiem.

Należało by wspomnieć, że przytoczona tu Księga Ostatniego Proroka i Wysłannika zarazem, omawia temat trzech cywilizacji dość obszernie i bardzo intensywnie. Wystarczy przypomnieć, że ostatnie dwa wersy Najczęściej Powtarzanej sury Fatichy Otwierającej o brzmieniu:
Prowadź mnie drogą prostą, drogą obdarzanych przez Ciebie Dobrocią (z Miłosierdziem i Litościwością), nie zaś tych na których jesteś zagniewany (żydów – bo odrzucili Jezusa i Muhammada (PZNO)) oraz tych, którzy błądzą (chrześcijan – bo przesadzili z uwielbieniem stworzenia, Jakim był Jezus (PZN) i odrzucają Ostatnie Proroctwo monoteizmu ujęte w Księdze).

Zatem argument o zbyt fundamentalistycznym brzmieniu tych wersetów powinien być kontr rozwinięty. Jakaż byłaby to szkoła muzułmańska, która nie bałaby się uczyć dzieci historii świata (w tym muzułmańskiego) z perspektywy muzułmanów? Dla których pierwszą Konstytucją i jak dotąd nadal Ostateczną i jedyną legalną ma być Koran, z którego wyprowadza się podstawowe prawa zwane prawem potocznym. Sunną lub zbiorem tradycji.

Jak wiadomo od zawsze, pisma tego poziomu traktują albo o człowieku ultraindywidualnie, albo o zbiorowościach planetarnie. Organizując politykę i funkcjonowanie Państwa. Zatem znajomość tego, co z perspektywy tej Konstytucji, zwanej przez muzułmanów Koranem jest legalne, winno być wykładane na wszystkich wyższych szkołach dyplomacji i w każdej szkole podstawowej w świecie Islamu. Stosownie do poziomu słuchaczy.

I w szkołach tych trzeba poruszać tematy trudne.

Ostatecznie każdy z nas będzie rozliczony na trzech poziomach indywidualnie (jako osoby) i zbiorowo (jako narody).
1. Z tego, co pomyśleliśmy (intencja i rozum)
2. Z tego, co powiedzieliśmy (projekcja i wiedza)
3. Z tego, co czyniliśmy (wszelkie oddziaływania fizyki ciał)

Monoteizm zaś, do reszty świata żadnych lub wielu bogów, ma do powiedzenia tylko jedno.
Możecie sobie wierzyć w tysiące żyć i miliardy lat. W których rodzicie się i umieracie, czasem żyjąc wiele żyć, czasem tylko jedno życie, albo kilka. Wiedzcie, że jakbyście robie reinkarnacje nie wyobrażali, wedle monoteizmu zgodnie, przyjdzie taki raz, kiedy powstaną z ziemi wszyscy, ktokolwiek się narodził. Z uwzględnieniem wszystkich kolejnych reinkarnacji (jeśli takie coś jest) jako oddzielnych bytów. Tak zwany wyjątek ponownej, jednoczesnej i zsynchronizowanej reinkarnacji wszystkich, zwany Dniem Sądu. I na tym jednym wydarzeniu monoteizm skupia swe wysiłki misjonarskie. I do tego jednego wydarzenia ma przygotować. Wszystkich jako Ostatnia Arka na kształt arki Noego ratować będzie, gdy przyjdzie Czas.

Monoteizm zaś w wersji pełnej to kolejno trzy religie i cywilizacje.
Zabranianie nauki o istnieniu cywilizacji Koranu, który dla więcej niż miliarda ludzi jest pierwszym powszechnym dla ludzkości aktem konstytucji monoteistycznej, w szkołach nie jest rozwiązaniem żadnych problemów. Zabranianie snucia marzeń o wolnych i samo stanowiących się muzułmanach przez muzułmanów w jednej Unii jest chyba wiekszą i bardziej szkodliwą propagandą.