Szkoła nie wiedziała o sporze o Banderę

Opublikowano: 18.07.2019 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 760

Szkoła chce ograniczyć prawa rodzicielskie rodzicom 10-letniego ucznia, który miał zwrócić uwagę ukraińskiemu koledze, wychwalającemu Banderę, alarmuje organizacja Ordo Iuris. Co naprawdę się wydarzyło w toruńskiej szkole?

Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu skierowała do zbadania przez sąd rodzinny sprawę 10-letniego ucznia, który, według szkoły, miał od dłuższego czasu sprawiać problemy wychowawcze i bić innych uczniów. Jak pisze Gazeta Wyborcza, z relacji dyrekcji szkoły wynika, że chłopiec od początku roku wchodził w konflikty z innymi uczniami i naruszał ich nietykalność cielesną oraz stosował przemoc słowną. Zachowywał się agresywnie także wobec jednego ucznia z Ukrainy.

Sprawa przybrała niespodziewany obrót, gdy zajęła się nią organizacja Ordo Iuris. Okazało się, że chodzi już nie o typowe problemy wychowawcze z dorastającymi uczniami a konflikt między „chłopcem z patriotycznej rodziny” i „Ukraińcem wychwalającym Banderę”.

Instytut Ordo Iuris reprezentuje rodziców, którym grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej nad dziesięcioletnim synem. Do wszczęcia postępowania doszło na skutek zawiadomienia Sądu Rejonowego w Toruniu przez szkołę, do której uczęszcza dziecko. Narastający od dawna konflikt pomiędzy uczniami zaczął się, gdy Maciek zwrócił uwagę ukraińskiemu koledze wykrzykującemu, że Stefan Bandera to bohater. Po miesiącach ignorowania próśb rodziców o interwencję, szkoła bez ich wysłuchania zawiadomiła sąd o rzekomym propagowaniu przez Maćka nacjonalistycznych haseł oraz jego agresji wobec ucznia z Ukrainy – głosi komunikat opublikowany na stronie organizacji.

I zawrzało. Sprawę zaczęli komentować działacze społeczni i politycy, m.in. Piotr Liroy-Marzec oraz posłanka PiS Anna Sobecka. Jak informuje Wyborcza, Liroy zdążył już napisać w tej sprawie list do ministra edukacji, w którym żąda „wycofania absurdalnych zarzutów szkoły wobec rodziców młodego polskiego Patrioty”, a posłanka PiS zażądała interwencji od wojewody kujawsko-pomorskiego.

Tymczasem szkoła tłumaczy, że nic nie wie o sporze dotyczącym Bandery i swoje działania tłumaczy agresywnym zachowaniem ucznia, nie tylko wobec uczniów cudzoziemców. „Chłopiec, uczeń klasy czwartej, wielokrotnie naruszał nietykalność innych dzieci, a także stosował przemoc słowną, wyrażając jednocześnie niechęć do cudzoziemców” – głosi oświadczenie szkoły przytaczane przez „Gazetę Wyborczą”. Jak tłumaczy dyrekcja, szkoła podejmowała wcześniej działania, ale żadne środki pedagogiczno-wychowawcze nie wpłynęły na poprawę zachowania ucznia, dlatego podjęto decyzję o zwróceniu się w tej sprawie do sądu, który ma zbadać sytuację ucznia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Aida 18.07.2019 13:41

  Ordo Iuris jest dość prężnie i skutecznie działającą organizacją i nie potrzebuje jako takiego rozgłosu, mają swoje wielkie zasługi w kilku głośnych sprawach np. Norweżki Garmo czy Denisa Lisowa z ostatnich. W tego typu sprawach ważny jest rozgłos i dotarcie do mediów, by poruszyć opinię publiczną i zablokować złe decyzje sądów, żeby widzieli, że każdy patrzy im na ręce.

 2. smerf 19.07.2019 00:33

  Godek, Chazan, Terlikowski… To mają być polscy patrioci zrzeszeni w Ordo Iuris…
  Toż to oszołomy katolickie!
  A co to z kolei katolik? To sekciarz. A zarazem nieokrzesany, zawzięty parafianin

  https://sjp.pl/parafianin

  Boże, jeśli istniejesz, chroń mnie przed nimi!

  Bo parafina parzy niebywale, jeśli rozgrzana jak w czasach “świętej inkwizycji”…

 3. Anonymous-X 19.07.2019 13:20

  @smerf

  Człowieku, ty masz straszny problem z TOLERANCJĄ

 4. smerf 20.07.2019 00:44

  Ty mnie tolerancji nie ucz.
  Jeśli wierzysz w to, że Bóg stworzył niebo i ziemię, a w którejś tam kolejności CZŁOWIEKA to zastanów się:
  – CZŁOWIEK to czarny, biały, żółty, czerwony,
  – CZŁOWIEK to lewak, prawak, liberał, klerykał,
  – CZŁOWIEK to Słowianin, Nordyk, Aryjczyk, Murzyn, Indianin, Azjata,
  – CZŁOWIEK to chrześcijanin, muzułmanin, buddysta, sekciarz ( katoliki, prawosławny, anglikanin, mormon, zielonoświątkowiec itp.), ale także agnostyk, niewierzący tudzież eremita,
  – CZŁOWIEK to monogamista, poligamista, gej, lesbijka, pedofil…

  Takich ludzi ludzi stworzył twój Bóg!

  Jeśli Bóg pie….ł się w swoim dziele stworzenia to miej pretensje do niego, a nie do niczemu niewinnych tak przezeń stworzonych!

  P.S. Anonymous-X
  Szczawiu potrzebuję. Załatwisz?

 5. Anonymous-X 20.07.2019 07:15

  @smerf

  “Ty mnie tolerancji nie ucz.
  Jeśli wierzysz w to, że Bóg stworzył niebo i ziemię, a w którejś tam kolejności CZŁOWIEKA to zastanów się:
  – CZŁOWIEK to czarny, biały, żółty, czerwony,
  BLA, BLA BLA BLLAA …..”

  Jezu, jaki straszny bełkot, ten twój bełkot nie ma nic wspólnego z tym co napisałem do ciebie więc powtórzę – Człowieku, ty masz straszny problem z TOLERANCJĄ!

  “P.S. Anonymous-X
  Szczawiu potrzebuję. Załatwisz?”

  Zdradzę ci tajemnice, tylko nie mów nikomu, szczaw można kupić w sklepie, tylko psss to tajemnica.

 6. smerf 21.07.2019 01:57

  To wskaż mi ten sklep ze świeżo zebranym szczawiem. Byle nie przecierem w słoiku.
  Pss… nikomu tego adresu nie zdradzę!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.