Szkoła przy Ambasadzie Rosji będzie kontynuować pracę

Opublikowano: 03.05.2023 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2091

Szkoła przy Ambasadzie Rosji w Polsce planuje kontynuować swoją pracę w przyszłym roku pomimo zajęcia przez władze RP jej budynku w Warszawie – poinformował w wywiadzie dla rosyjskiej agencji informacyjnej RIA dyrektor szkoły Leonid Szczukin.

„Szkoła jest gotowa, by ruszyć dalej. Planujemy kontynuować kolejny rok akademicki w normalnym trybie” — powiedział dyrektor szkoły, dodając, że pod koniec obecnego roku szkolnego szkoła przeprowadzi egzaminy końcowe dla uczniów klasy 9 i 11 zgodnie z planem.

„Wynieśliśmy cały sprzęt dydaktyczny, teraz przygotowujemy sale lekcyjne. Państwowa certyfikacja końcowa w formacie GS w 9 klasie i USE w 11 klasie — wszystko będzie zorganizowane zgodnie z państwową procedurą egzaminów. Pierwszy egzamin 24 maja będzie dotyczył historii w klasie 9” — powiedział Szczukin.

Przypominamy, że w ubiegłą sobotę lokalne władze i policja przeprowadziły szturm na szkołę przy Ambasadzie Rosji w Warszawie, wyłamując drzwi. Pracownicy szkoły zostali zmuszeni do opuszczenia budynku na żądanie strony polskiej. Rosyjskie MSZ oświadczyło, że „tak bezczelne” posunięcie Warszawy „nie pozostanie bez naszej ostrej reakcji i konsekwencji dla polskich władz i interesów Polski w Rosji”. Następnie podjęto decyzję o zorganizowaniu procesu szkolenia w innym budynku należącym do rosyjskiej misji dyplomatycznej.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.