Sześciu Chorwatów skazano za zbrodnie wojenne

Opublikowano: 30.05.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 276

Liderzy samozwańczego tworu Herceg-Bośnia skazani zostali w środę przez Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii na karę pozbawienia wolności na okres od 10 do 25 lat za zbrodnie wojenne.

Morderstwa, tortury, gwałty, deportacje, prześladowania – takimi metodami władze nie uznanej przez nikogo Chorwackiej Republiki Herceg-Bośni (na terytorium dzisiejszej Bośni i Hercegowiny w latach 1991-1994), próbowali “wyzwolić” swoje terytorium od ludności niechorwackiej.

Sąd uznał niemal całe przywództwo Herceg-Bośni za winne naruszenia praw i zwyczajów wojennych, konwencji genewskich i dokonania zbrodni przeciwko ludzkości.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o