Sześć dużych ukraińskich miast pozostało bez energii

Opublikowano: 24.11.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 978

Siły powietrzno-kosmiczne Federacji Rosyjskiej przeprowadziły kolejną serię uderzeń na infrastrukturę krytyczną Ukrainy, w wyniku czego większość dużych ukraińskich miast częściowo lub całkowicie pozostała bez energii – informują ukraińskie media.

Według ostatnich aktualnych doniesień, wyłączone z prądu są Kijów, Lwów, Odessa, Łuck, Dniepropietrowsk, Mykołajów, Charków, Sumy, Równe, Krzywy Rog oraz część Mołdawii z Naddniestrzem, w tym Kiszyniów. W elektrowni jądrowej w Południowej Ukrainie doszło do usterek, z powodu których została ona wyłączona z użytku jeszcze przed rosyjskim atakiem.

W Kijowie trafiono elektrociepłownie nr 6 i 7. Oprócz awaryjnych wyłączeń prądu po całym mieście, częściowo wyłączone zostało stołeczne metro. Z kolei, w obwodzie winnickim po raz kolejny została trafiona Ladyżyńska Elektrownia Cieplna.

Ukraińska państwowa spółka energetyczna Ukrenergo podała, że w większości rejonów Ukrainy przez jeden dzień nie będzie prądu. Ruch kolejowy w kraju został częściowo zawieszony. Na całej Ukrainie występują zakłócenia w usługach internetowych i komórkowych. Ponadto w niektórych regionach odnotowano problemy z zaopatrzeniem w wodę z powodu zatrzymania pracy pomp elektrycznych.

Źródło: pl.News-Front.info

16

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. vannamond 24.11.2022 13:21

    Malo.

  2. Fenix 25.11.2022 08:33

    Zełeński zrób referendum wśród cywili , w sprawie przerwania wojny , albo jej trwania ? Jeśli będą za prowadzeniem wojny nie licz na litość innych,i pomoc humanitarną. Sami sobie pomóżcie, jak nie macie dość! Cywile powinni przejąc twój pałac, i wyrzucić cię z ciepłego fotela ,pogonić twoją zgraje zbirów na zimno byście cierpieli niedogodność jak cywile. Głodni ,zmarznięci, bez wody ,opału i prądu, z ostrzałem rakietowym nad głowami. Zełeński ile jeszcze chcesz cywilnych ofiar poświęcić, walcząc w przegranej sprawie! Wojna musi się skończyć. Podpisać rozejm Ukraina Rosja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.