Szerokie represje polityczne we Francji

Opublikowano: 30.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2333

„We Francji istnieje wola polityczna przykładowego, bezpodstawnego karania, by nie dopuszczać obywateli do manifestacji ulicznych” – mówił na wczorajszej konferencji prasowej Marco Perolini, który zajmuje się Francją w Amnesty International (AI), znanej organizacji obrony praw człowieka. AI przedstawiła raport miażdżący dla reżimu Macrona. Prawo do manifestowania we Francji staje się fikcją, a ślepe represje ilustrują faszyzujący zamordyzm rządzących neoliberałów.

56-stronicowy raport Amnesty nie dotyczy już dzikiej przemocy policyjnej przeciw manifestantom w żółtych kamizelkach, czy tym, którzy sprzeciwiali się skandalicznej reformie emerytur, lecz nękania prawnego, represjom, które spadły na ludzi potem. W latach 2018-2019 ponad 40 tys. osób zostało ukaranych na podstawie „niejasnych przepisów”, często „używanych, by nielegalnie ograniczyć prawo do wolności demonstracji i wolności słowa” – pisze organizacja.

Arbitralne i brutalne zatrzymania, przesłuchania, areszty, rewizje w mieszkaniach, wezwania do „szybkich” sądów, więzienie. Manifestanci są z reguły aresztowani za „udział w zbiegowisku z zamiarem stosowania przemocy”, na podstawie podejrzeń policji. Tysiącom ludzi złamano życie, by wzmóc strach przed władzą. Nierzadko represjonowano całe rodziny. Niestety, przepisy formułowane przez ludzi „prezydenta bogatych”, ciągle idą w kierunku ograniczania wolności zgromadzeń.

Ostatnio francuska policja ogłosiła swą nową strategię komunikacyjną: kiedy policja wzywa do rozejścia się, dziennikarze będą zobowiązani natychmiast odejść. To nielegalny z punktu widzenia prawa międzynarodowego sposób pozbycia się niezależnych świadectw o przemocy policyjnej, relacji, wideo. Protestują już przeciw temu stowarzyszenia dziennikarskie, ale władza się upiera. Kryzys sanitarny w tym roku stał się okazją do kolejnych rządowych restrykcji przeciw prawu do manifestacji.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. woma123 30.09.2020 23:13

  HI

  “Dał nam przykład …. Macron, jak zwyciężać mamy! ”

  Czekać tylko jak nasza najmiłościwiej panująca PZPIS weźmie przykład z Francji. A że weźmie, to pewnik. Zresztą wiele im do “Makarona” już nie brakuje.

  Chyba już czas sp…ać na Kubę.

  DuDuS

 2. Fenix 01.10.2020 08:39

  Uzurpatorzy mają pełne gacie, covid to fałszywa flaga . Ludzie upominają o zwrócenie władzy osobistej ,i dzielenia władzy ! Nie jej sprawowanie nad ludźmi .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.