Szefowa STOP NOP skazana za pomówienie

Opublikowano: 19.01.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1915

Justyna Socha w miniony czwartek przegrała w Poznaniu proces wytoczony jej przez lekarza dr. Pawła Grzesiowskiego. Liderka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP miała „przekroczyć granice dozwolonej krytyki” poprzez sugestie lobbingu na rzecz koncernów farmaceutycznych.

W 2015 r. Justyna Socha skierowała do polskiego rządu petycję, w której oskarżała osoby decydujące o systemie szczepień o powiązania z koncernami farmaceutycznymi. Jedną z nich miał być według autorów petycji właśnie Paweł Grzesiowski. Pod jego adresem padły sformułowania takie jak: „posiada narzędzia do niszczenia ludzi, którzy występują w interesie obywateli, sprzecznym z interesami branży” oraz „działa w konflikcie interesów”. Wówczas na czele rządu stała Beata Szydło.

Jak podaje „Newsweek”, Grzesiowski to lekarz z 20-letnim stażem pracy, założyciel i prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń. Od 2007 r. jest sekretarzem Pediatrycznego Zespołu Ekspertów ds. Programu Szczepień Ochronnych, a także przewodniczącym Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa.

Za dotyczące go sugestie liderka ruchu antyszczepionkowego została skazana na 2 tys. zł grzywny i 10 tys. nawiązki na rzecz warszawskiego szpitala. Wyrok jest nieprawomocny. “Sąd nie neguje, że oskarżona, składając i publikując petycję, występowała w interesie określonej grupy osób, że ma prawo do składania petycji. Ale realizując swoje uprawnienia, nie można przekraczać granic dozwolonej krytyki, nie można naruszać prawa, nie można opierać zarzutów na domniemaniach” – powiedziała sędzia Magdalena Wrotoń.

Stowarzyszenie Sochy jest oburzone: „Obywatele, organizacje, mają prawo zadawać pytania dotyczące osób, które decydują o systemie szczepień w Polsce, mają prawo pytać o możliwe konflikty interesów, źródła finansowania tworzonych fundacji, zwłaszcza że osoby te współtworzą system przymusowych szczepień, które wiążą się z powikłaniami, a za które dziś państwo polskie nie chce ponosić odpowiedzialności. Dziś sąd uznał, że osoby te nie mają prawa pytać i wiedzieć”.

Justyna Socha zapowiedziała odwołanie się od wyroku.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

w odniesieniu do poruszanego tematu myślę iż warto poznać i przekazywać dalej wypowiedź tego lekarza
http://zakazanaprawda.pl/dr-daniel-neides-co-ja-takiego-narobilem-wlasnej-rodzinie/?fbclid=IwAR3jXnPouu9ZgecApR2wTa7EXtBPywWCFOE4XJzArLyiOMxf8_24JcA3eag