Szefowa domu opieki załamana po wymuszeniu zwolnień

Opublikowano: 14.11.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2407

Theresa, która prowadzi dom opieki dla osób starszych w Midlands, jest załamana po tym, jak została zmuszona (zgodnie z kontrowersyjnym rozporządzeniem Borisa Johnsona) do zwolnienia sześciu swoich pracowników, którzy nie są zaszczepieni.

 
Sytuacja w brytyjskich domach opieki staje się coraz bardziej napięta po decyzji Borisa Johnsona, zgodnie z którą niezaszczepienie się pracowników domów opieki i służby zdrowia jest równoznaczne z utratą przez nich pracy.

Theresa Ingram-Gettins, która prowadzi dom opieki Boldmere Court Care Home w Birmingham, powiedziała, że obecna sytuacja jest dla niej „bardzo trudna”, gdyż jest zmuszona zwalniać swoich pracowników wiedząc, że część z nich skazuje na „ubóstwo”.

Kobieta powiedziała także, że krewna osoby mieszkającej w domu opieki płakała jej w ramię po tym, jak dowiedziała się, że opiekunka jej matki, została zwolniona. Theresa podkreśliła, że nowa kontrowersyjna polityka w Anglii sprowadzająca się do zasady „brak szczepionki, brak pracy” („no jab, no job”) „wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne” ludzi.

Gdy nowa zasada brytyjskiego rządu weszła w życie – ponad 60 000 pracowników domów opieki zostało zwolnionych.

https://www.youtube.com/watch?v=x4Lw1BVuelY

Theresa zwraca także uwagę na to, że zwolnienie wielu pracowników tylko dlatego, że nie zgodzili się na szczepienie, doprowadziło również do przeciążenia tych osób, które nie zostały zwolnione. Muszą one teraz pracować po godzinach, co także wpływa negatywnie na ich kondycję psychiczną.

Zdruzgotana kobieta powiedziała gazecie „Good Morning Britain”: „Jesteśmy zmęczeni, wykończeni, właśnie przeszliśmy przez pandemię — daj nam spokój, Borys”.

Zgodnie z decyzją rządu – pracownicy domów opieki w Anglii, włączając nawet osoby sprzątające czy recepcjonistów – muszą się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, jeśli nie chcą stracić pracy. Na decyzji rządu ucierpiało 1800 domów opieki w Anglii.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. hashi 14.11.2021 12:41

    No i teraz to zasługa morgelonów co polecieli po szpryce. Jakby mieli 50% wyszczepionych a nie 80% to by bali się tak radykalnych kroków. GB to teraz kolonia karna jak Australia.
    Od 2 lat trwa wojna elit władzy z ludźmi, niektóre kraje już przegrały tą batalie. Polska jeszcze walczy.

  2. kufel10 14.11.2021 18:13

    Przyjadą Polaki i zajmą miejsca po 8 jełro / h. W usługiwaniu ryrzym wiedziemy prym. Pod makbolandem była kiedyś duża reklama, że jak już skończyłeś studia to zapraszamy do roboty jako robol za minimalną, i uwaga, luksus, umowa o pracę ! Ale kto jest temu winien? No te tłuściochy które żrą, bo jedzeniem tego nazwać się nie ośmielę, więc które żrą w makbolandach podjeżdżajac tam swoimi niemieckimi autkami w kredyciku na miniratkę. Kanapke zrobić w domu z polskiego chleba wstyd, z miesa z polskiej masarni. Banda sprzedanych parobków, wyszczepić wszystkich, ponumerować i do roboty ! 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.