Szef sztabu armii USA grozi Rosji wojną

Opublikowano: 06.10.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 432

Szef sztabu armii USA gen Mark Milley ostrzegł przedwczoraj, że Stany Zjednoczone są gotowe do “zniszczenia” wrogów, co jest komentarzem wyraźnie skierowanym wobec Rosji.

“Chcę wyrazić się jasno do tych, którzy chcą nas skrzywdzić (…). Armia Stanów Zjednoczonych, pomimo wszystkich naszych problemów, pomimo naszego [operacyjnego] tempa, mimo wszystkiego co robimy, powstrzyma was i pokonamy was bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie miejcie co do tego złudzeń” – powiedział Milley.

Generał ostrzegł, że Rosja i inne kraje wykorzystały sytuację, kiedy USA koncentrowało się na wojnie z terrorem. “Inne kraje – Rosja, Iran, Chiny, Korea Północna – uczą się od nas”, powiedział dodając, że “Badały naszą doktrynę, nasze taktyki, nasz sprzęt, naszą organizację, nasze szkolenia, nasze przywództwo. Zmienili własne doktryny i obecnie szybko modernizują własne wojska unikając naszych sił w nadziei na pokonanie nas w pewnym momencie w przyszłości.”

Milley ostrzegł, że następny poważny konflikt byłby “wysoce śmiertelny, niepodobny do niczego, co nasza armia doświadczyła co najmniej od czasów II wojny światowej”, co wiązałoby się z walkami na “gęsto zaludnionych obszarach miejskich.”

“Nie miejmy co do tego wątpliwości, mamy obecnie i będziemy (…) utrzymywać zdolność do szybkiego rozmieszczania sił” – powiedział. “Zniszczymy wroga w dowolnym miejscu i czasie” – zakończył. Gen. Milley dał jasno do zrozumienia, kogo ma na myśli cytując starszego rangą rosyjskiego urzędnika, który powiedział, że “Rosja może teraz walczyć w konwencjonalnej wojnie w Europie i ją wygrać.”

Komentarze te pojawiły się w czasie rosnących napięć między obydwoma mocarstwami.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisomPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. sandvinik 06.10.2016 11:56

  “…co wiązałoby się z walkami na „gęsto zaludnionych obszarach miejskich.””

  a obszarach miejskich jakiego kraju mówimy? bo coś mi się przypomniały angielskie gwarancje i Warszawa 1939…

 2. agama 06.10.2016 12:06

  przez takich czubków miliony ludzi giną

 3. Logika 06.10.2016 15:09

  Standard, będą zabijać bezbronnych cywilów w europie w imię wolności usa

 4. qrde blade 06.10.2016 15:19

  Dlatego nie powinniśmy stawać po żadnej ze stron i zawczasu ogłosić wojskowa neutralność. Nie znaczy to, jednak, że powinniśmy się zupełnie rozbroić. Należy Polakom udostępnić zakup broni w celu obrony jak USA, a zamiast wydawać środki na broń ciężką, systemy obrony, ect należałoby wydać te pieniądze na podziemne systemy ochrony, podziemne bani nasion i przetrwania jakie od lat buduje się na całym świecie również w Europie, masowo w Niemczech, Szwajcarii, Finlandii…
  Niestety mało przydatna i bezrozumna biała, tubylcza rasa ma zginąć i zostać zastąpiona ludnością muzułmańską.

 5. BrutulloF1 06.10.2016 18:07

  Więc może Trump wymieniłby tego debila jakby wygrał. Obawiam sie jednak, że narażanie własnych żołnierzy wyszło już z mody i w epoce proxy wars amerykańce rzucą nas. Jak mówili Francuzi w 39′ “Polacy będą walczyć z niemcami do ostatniej kropli krwi a my będziemy z nimi walczyć do ostatniego Polaka”.

 6. Wędrowny 06.10.2016 18:21

  Starzy wojskowi (i nie tylko) psychopaci chcieliby jeszcze na koniec życia przeżyć ekstazę siedząc w schronie atomowym i przypatrując się jak cywilizacja ginie w nuklearnym popiele.

 7. heretyk 06.10.2016 20:41

  Czym się różnią USA od hitlerowskich Niemiec?
  Hitlerowcy nie spuścili bomby atomowej na głowy niewinnych cywili.

 8. BrutulloF1 06.10.2016 21:08

  No w sumie to jeszcze komory gazowe ich różnią ale jankesy wzbogacili swoje arsenały, korzystając z doświadczeń na ludziach przeprowadzonych zarówno przez Niemców jak i japońców z 731. Najgłośniejszego Mengele dali żydom na pożarcie. Resztę wciągneli na swoją listę płac

 9. lboo 07.10.2016 09:25

  @heretyk: Zubożonym uranem hitlerowcy też nie strzelali.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.