Szef MSWiA chce większych kar za „hejt” wobec policji

Opublikowano: 23.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 688

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński wysyła już nie tylko listy zapewniające o jego miłości do policjantów, ale dodatkowo zapowiada zmiany prawne mające chronić ich w jeszcze większym stopniu. Jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości mówi więc o pracach na podniesieniem kar za napaść na funkcjonariuszy oraz za ich znieważenie. Już zatrzymano zresztą osoby zwracające uwagę na nadużywanie siły przez policję podczas niedawnych protestów w Warszawie.

Wczoraj szef MSWiA wystąpił na konferencji prasowej wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Obaj członkowie rządu Mateusza Morawieckiego rozprawiali oczywiście o sytuacji związanej z koronawirusem, a przede wszystkim o zagrożeniu epidemiologicznym. W ten sposób uzasadniali ostatnie działania milicji w Warszawie i Piasecznie. Chodzi mianowicie o trzykrotną pacyfikację t.zw. „Strajku przedsiębiorców” oraz o zatrzymanie kilku osób w podwarszawskiej miejscowości, które chciały pokazać swój sprzeciw wobec przemocy w związku ze sprawą zamordowania 16-latki.

„Prawo do nieskrępowanego wyrażania poglądów, również w formie manifestacji, jest prawem obywatela. Nie ma żadnej dyskusji o trwałym ograniczeniu w tym zakresie” – mówił Kamiński. Polityk dodał jednocześnie, że działania policji nie są związane z żadnymi przesłankami politycznymi, zaś przedstawiciele tej służby zawsze biorą udział w ochranianiu wszelkich legalnych zgromadzeń.

Kamiński zabrał jednak głos głównie w związku z „bulwersującymi i przykrymi incydentami, gdzie policja musiała użyć adekwatnych do rozwoju sytuacji środków porządkowych”. Narzekał w tym kontekście na przypadki agresji, lekceważenia i znieważania milicjantów. Z tego powodu mundurowi mieli zacząć zresztą zatrzymywać osoby, które wskazywały na konkretnych funkcjonariuszy dopuszczających się nadmiernej przemocy. Szef MSWiA uważa, że ich aresztowanie było jednak zasadne z powodu rzekomo stosowanych w sieci internetowej gróźb karalnych.

Rządzący chcą zresztą podwyższyć sankcje prawne za ataki na funkcjonariuszy oraz ich znieważenie, bo mają one być w tej chwili zbyt łagodne. „Jeżeli ktoś ośmieli się podnieść rękę na polskiego policjanta, który w imieniu obywateli wykonuje czynności służbowe, nie może liczyć na bezkarność” – grozi więc prominenty polityk PiS-u.

Na podstawie: Wprost.pl, InfoSecurity24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Dario 23.05.2020 16:11

    Gościu się przejęzyczył. Zamiast: w imieniu rządu; powiedział: w imieniu obywateli 🙂

  2. rici 23.05.2020 17:06

    Jezeli podniosa kary “za napas lub zniewazenie funkcjonariusza” to takich przypadkow bedzie jeszcze wiecej, znajac polski narod, no chyba ze sie zmienil i rzeczywiscie zostali sami niewolnicy.

  3. polach 24.05.2020 00:12

    Te pacynki gadające główki lepiej niech Narodu nie w..ją bo przebudzenie Suwerena jest w toku i niedługo doznają od tego wielkiego szoku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.