Szef dyplomacji Ukrainy uważa Niemcy za lidera wsparcia dla swojego kraju

Opublikowano: 13.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 795

Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba odnotował zmianę polityki Niemiec wobec swojego państwa. Stwierdził więc, że Niemcy stały się obecnie liderem Europy pod względem wsparcia wojskowego i politycznego dla Ukrainy. Kułeba nie chciałby jednocześnie skupiać się na negatywnych momentach w ukraińsko-niemieckich relacjach.

Szef ukraińskiej dyplomacji był gościem niemieckiego nadawcy publicznego ARD. W udzielonym przez siebie wywiadzie stwierdził, że wyraźnie widać pozytywną zmianę w niemieckiej polityce. Dotychczas ukraiński ambasador w Berlinie, Andrij Melnyk, krytykował Niemcy choćby za opieszałość w dostawach broni na Ukrainę.

Zdaniem Kułeby obecnie sytuacja znacząco się zmieniła. Dyplomata uważa wręcz, że Niemcy stały się europejskim liderem w zakresie wysyłki sprzętu wojskowego do jego kraju, a także zaczęły naciskać na szybkie wprowadzenie sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji.

Dyplomata podkreślił w rozmowie z ARD, że nie chciałby „przeceniać negatywnych momentów” w relacjach między Kijowem a Berlinem. Obecnie wszelkie zastrzeżenia mają docierać otwarcie za pośrednictwem kanałów dyplomatycznych.

Wizyta Kułeby w Niemczech ma związek z odbywającym się w Szlezwiku-Holsztynie spotkaniem ministrów spraw zagranicznych państw G7. Poza tym przybył on do naszego zachodniego sąsiada, aby przyspieszyć rozmowy na temat wstąpienia Ukrainy do UE.

Jeszcze kilka tygodni temu władze Ukrainy nie chciały widzieć u siebie polityków z Niemiec. Zarzucały im bowiem dotychczasowe bliskie relacje z Rosją. W ubiegłym tygodniu ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski zaprosił jednak do Kijowa niemieckiego prezydenta wraz z kanclerzem.

Na podstawie: Stuttgarter-Zeitung.de, Twitter.com/Amb_Niemiec
Źródło: Autonom.pl

6

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. dagome12345 13.05.2022 09:03

  Jeszcze trochę i wszystko wróci do normy.
  Gaz i ropa i tak będą płynąc do UE z matuszki Rasyjiii.
  Niemiaszki nadal będą kontrolować te przepływy surowców ekonomicznie oraz politycznie.
  No i oczywiście będą największymi beneficjentami odbudowy Ukrainy.
  Polsce zaś, zostanie na utrzymaniu kilka milionów kobiet i dzieci, bliskie zeru kontrakty na odbudowę Ukrainy, wiecznie problemy z umowami handlowymi z Ukraińcami ( gdzie to oni będą stawiać żądania).

 2. Admin WM 13.05.2022 19:11

  Niemcy liderem wsparcia dla Ukrainy? Co na to Morawiecki, Duda i Kaczyński?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.