Szczyt hipokryzji ekipy PO-PSL

Opublikowano: 09.12.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1

Ekipa Platformy Obywatelskiej bez wątpienia osiąga właśnie szczyty hipokryzji! Nawołują do natychmiastowego wykonania ostatniego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, a sami zapominają, że w czasie trwania dwóch poprzednich kadencji swoich rządów nie wykonali aż 48 wyroków TK wydanych w latach 2008-2015! Powyższych informacji nie da się ukryć. Bez problemu można je odszukać na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – poprzednia ekipa rządowa nawołując do natychmiastowego wykonania ostatniego orzeczenia TK wspina się na szczyty hipokryzji. Okazuje się bowiem, że posłowie Platformy i PSL-u przez ostatnie 8 lat byli antywzorem tego, jak należy wykonywać orzeczenia Trybunału. Zgodnie z oficjalnymi informacjami dostępnymi na stronach Rządowego Centrum Legislacji – posiadająca odpowiednią większość parlamentarną do przeforsowania każdej zmiany w prawie koalicja PO-PSL nie wykonała aż 48 orzeczeń TK wydanych między 29 kwietnia 2008 r. a 28 października 2015 r.

Jaki jest faktyczny powód takiego stanu rzeczy? Okazuje się, że w polskim porządku prawnym nie została uregulowana sankcja za niewykonanie orzeczenia TK. Innymi słowy – orzeczenie te de facto nie wymagają bezwzględnego wykonania, nie mają charakteru konstytutywnego. To powoduje, że tylko od dobrej woli rządzących nami polityków zależy czy dane orzeczenie TK będzie miało szanse być wykonane, czy też nie.

Sam Trybunał Konstytucyjny na swojej stronie internetowej przyznaje, że kwestia nie jest rozstrzygnięta w sposób decydujący: “Regulacje konstytucyjne w tym zakresie są niejasne, nieprecyzyjne, a przede wszystkim stwarzają możliwość rozbieżnych interpretacji. Odnosi się wrażenie, że twórcom Konstytucji zabrakło wyobraźni, chociaż problem skutków w ujęciu czasowym jest dobrze znany praktyce innych europejskich sądów konstytucyjnych (zwłaszcza w Austrii i w Niemczech), co mogło zachęcać do skorzystania z tych doświadczeń” – czytamy na stronie Trybunału Konstytucyjnego.

Na podstawie: PPIOP.RCL.gov.pl, Trybunal.gov.pl
Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
edek
Użytkownik
edek

Co nie przeszkadza propagandowej nagonce na obecną władzę. Wszystkie ściekowe media aż pienią się z nienawiści. I bzdur od łamania demokracji kończąc o zamachu stanu.
Pis chce zwiększyć poparcie w trybunale konstytucyjnym dla swych przyszłych ustaw. Po robiła wprost przeciwnie, stąd teraz taki lament ze strony złodziei :)

maciek
Użytkownik

Znam 3 osoby które posiadają korzystny dla siebie wyrok NSA. Jedyne co mogły z nim zrobić to przybić do ściany. Jedna osoba nawet próbowała go egzekwować na policji, w nadzorze budowlanym, u prezydenta miasta, prezesa sądu okręgowego. Na końcu drogi przybiła do ściany.

Po 25 latach transformacji mam nadzieję, że wyroki NSA będą egzekwowane, a TK zostanie zlikwidowany. Nie pamiętam jak było za komuny bo byłem młody. Podbno był TK, ale czy coś orzekał?