Szczurołap i lemingi

Opublikowano: 15.04.2011 | Kategorie: Gospodarka, Polityka

Liczba wyświetleń: 1239

Zastanawiam się, kiedy do świadomości przeciętnego zjadacza kaszanki z grilla nad Wisłą dotrze prawda znana już od dawna niezależnym ekonomistom i tym, którym odór rozpałki i palącego się brykietu drzewnego nie odebrał resztek rozsądku.

Prawda stara jak świat, że rządzi ten kto trzyma kasę. A kto trzyma kasę? Ten co ją drukuje. To tak dużo? Wydaje się, że nie a jednak…

Dzisiejszy tzw. „wolny i demokratyczny” świat stoi na Lichwie i siedzi w kieszeniach osobników zwanych „banksterami”. Mają oni do dyspozycji szereg instrumentów i instytucji, uznawanych powszechnie za krynicę wiedzy i władzy wszelakiej jak: MFW, Bank Światowy, FED (dysponujący największą na świecie drukarnią śmieciowej już waluty). A nad wszystkim pieczę sprawuje banksterska Cupola z Bazylei. Tak w dużym uproszczeniu wygląda schemat, który powoduje, że każde państwo może nawet palcem w bucie nie ruszyć a i tak z każdym dniem będzie coraz bardziej zadłużone.

Jak to możliwe? Mechanizm jest prosty – lichwa, procent składany i tego rodzaju wynalazki pejsatej „ekonomii”. Teraz już nawet ciężko kojarzyć cały system z jedną określoną grupą etniczną bo obrósł on w różnych pomagierów, akolitów i służebnych polityków należących do wszystkich nacji. Choć ta jedną ma z pewnością niekwestionowana przewagę. Nawet jeśli chodzi o liczbę miliardowych aferzystów.

W Polsce nie jest wcale inaczej. Stosunkowo łagodny przebieg kryzysu nie zawdzięczamy bynajmniej naszym zacnym rządom czy naszej ponadprzeciętnej zaradności. Pracowitości z pewnością. Polacy są narodem pracującym chyba najwięcej i najciężej w Europie. Nasz pozorny spokój zawdzięczamy jedynie temu, że komuś po prostu nie zależało na położeniu nas na łopatki. Taki kaprys możnych.

Kraj wielkości Polski o mocno średnim potencjale produkcyjnym i bardzo przeciętnej klasie rządzącej można rozłożyć w ramach istniejącego systemu w kilka dni. Już smaczek takich prób mieliśmy w niedalekiej przeszłości. Dużo więcej mogą powiedzieć na ten temat Brytyjczycy, których magik światowych finansów, Soros, potrafił postawić do pionu.

Wszystko to jest możliwe jedynie dlatego, ze funkcjonujemy w systemie złodziejskim od samego początku. Wyemitowane przez pozornie „narodowy” bank pieniądze już na starcie obciążone są długiem. Wobec kogo? A… O to już należy spytać polityków. Ale tak jest i każdy ekonomista o tym wie mimo, że nie ma odwagi powiedzieć tego głośno.

Wracając po tym krótkim wprowadzeniu na nasze podwórko stwierdzić należy, że to czego jesteśmy świadkami od ładnych paru(nastu?) lat to teatrzyk kukiełkowy, w którym widzowie widzą jedynie naparzające się kukiełki a nie widzą lalkarzy. Dobrze i starannie przygotowany to spektakl skoro z wypiekami na twarzy uczestniczy w nim połowa społeczeństwa a ta druga połowa ma ze względu na dbałość o swoje zdrowie psychiczne serdecznie wszystko w poszanowaniu. I albo podpina się pod szemrane układy albo, w skrajnych przypadkach szuka szczęścia w kontenerach na śmieci.

Tak zabija się społeczeństwo obywatelskie. Społeczeństwo, które nawet w akcji „fałszywej flagi” jaką okazała się Solidarność potrafiło zmobilizować się jak mało kto na świecie. Miejmy nadzieję, ze ta cecha nie została jeszcze do końca stłamszona mimo ponad dwudziestoletniej działalności wesołej kompaniji z Czerskiej i ich kumpli rozsianych po trosze wszędzie.

Odsunąć Popaprańców od władzy! Niech prowadzi nas jedyny wódz – Prezes! Na takie pierdoły tracimy czas…

PO władzę z chęcią by oddało. I pewnie zrobi to jeśli tylko uzyska żelazne listy od PiS. A PiS średnio się garnie do władzy. Udowodnił już to przegrywając ostatnio wszystko co było do przegrania. Choć była to wielka sztuka i ze świecą szukać takiego polityka jak Kaczyński, który mając haki na koalicjantów oraz brata bliźniaka pod żyrandolem biegnie do urn by pozbyć się władzy.

Zamiast spojrzeć na sprawę z dalszej perspektywy i dojrzeć w końcu sedno problemu tracimy czas na bezsensowne bicie piany i dzielenie włosa na czworo. To naprawdę bez znaczenia kto wygra nadchodzące wybory. Z pewnością poczynione zostaną jakieś ustalenia pod stołem (okrągłym?) i karuzela będzie kręcić się dalej. Z czysto pragmatycznego punktu widzenia lepiej byłoby, żeby to PO została przy korycie. Nieunikniony krach, który musi nastąpić, nadejdzie prędzej i stworzy okazję do uporządkowania spraw od nowa. Rządy PiS w takiej sytuacji nie doprowadzą do niczego dobrego. Z kilku powodów. Kaczyński jest w stanie, na fali społecznego niezadowolenia dokręcić jeszcze bardziej śrubę, w imię „patriotyzmu”. Takie nowe „pomożecie?”. Tylko, że to będzie czas stracony. PiS nie ma ani programu gospodarczego, który rozwalałby ten przeklęty system ani ludzi, którzy mogliby coś takiego realizować. To konserwatorzy Systemu.

Następne wybory będą szybciej niż nam się wydaje, system już się sypie. Góra 2-3 lata. A w tym czasie można Giewont rozebrać i przewieźć na taczkach na plażę w Sopocie. Tylko ludzi potrzeba. Ten czas wykorzystać należy na budowę nowej, alternatywnej siły chcącej zmienić istniejący porządek. Nie można? Można! Malutka Islandia właśnie dziś w drugim już referendum pokazała banksterom fucka.

Zwolenników PO nazywa się powszechnie lemingami. Ma to oznaczać osoby przyjmujące wszystko bezkrytycznie i na końcu rzucające się ze skały do morza.

Do kogo można przyrównać PiSowców? Chyba jedynie do dzieci wyprowadzonych z miasta przez wkurzonego Szczurołapa. Koniec lemingów i tych dzieci był taki sam.

Proponuję więc zostawić w spokoju POPiSowe swary, na później odłożyć wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej (przyjdzie na to czas gdy polskie państwo stanie na nogi i odbuduje instytucje) i zabrać się za studiowanie modelu cywilizacyjnego Wojtasa. Jeśli pochylą się nad tym tysiące mądrych głów, tracących teraz czas na pisanie dla pisania to może coś z tego wyjdzie. Przyjrzyjmy się uważnie temu co mówi Urbaś, z pewnością można jeszcze coś udoskonalić. I organizować się.

To jest robota do zrobienia.

Autor i źródło: SpiritoLibero


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. mk 15.04.2011 14:12

  SpiriTrolKonfidero w akcji.

  Szczerze podziwiam waszą konfidencką ekwilibrystykę. Socjotechnicznie, jest to prawdziwe mistrzostwo. Żonglerka i manipulacja na najwyższym poziomie. Brawo.

  Leci troli kabarecik.

  “PO władzę z chęcią by oddało.” – Większej bzdury dawno nie słyszałem. Po prostu intelektualna masakra. Nie szanujesz zupełnie czytelników. Musisz mieć strasznie niskie mniemanie o ludziach skoro uważasz, że takie idiotyzmy i bzdety łykną.

  Platforma, to banda psychopatów, sprzedawczyków i Targowiczan. Trzęsą teraz dupami ze strachu, że Jaro wróci, i za całokształt, powywiesza ich na gałęziach, a jeśli się nie da, to chociaż pociągnie do odpowiedzialności.
  Sam Niesiołowski, w czasie ostatnich wyborów prezydenckich, choć niefortunnie, to jednak wypowiedział się dobitnie i wyraźnie. Powiedział, że: “Jeśli teraz dostaną pełnię władzy, to nie oddadzą jej już nigdy, chyba że wyniosą ich w trumnach.”

  Następny cytat i przejaw geniuszu blogera przebierańca:
  “PiS średnio się garnie do władzy. Udowodnił już to przegrywając ostatnio wszystko co było do przegrania.”
  Judeo globaliści, boją się PiSu jak diabeł święconej wody. Mośkowa global mafia kontroluje praktycznie wszystkie media głównego nurtu. Wytoczyli przeciwko Kaczyńskim wszystkie medialne armaty. Rozstrzeliwują i niszczą PiS praktycznie bez przerwy, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.
  Globaliści, do walki z PiSem, skierowali największy aparat medialnej manipulacji jaki kiedykolwiek istniał w Polsce. Z takim przeciwnikiem, z takim perfekcyjnie działającym aparatem dezinformacji, żadna opozycja nie jest w stanie wygrać. Banksterzy i judeo global mafia, za pomocą mediów, kontrolują większość społeczeństwa. PiS nie miał szans się się przez to przebić i to jest prawdziwy powód przegranej. Globaliści wykorzystując media mogą zniszczyć każdego i tak też stało się z PiSem. Dokonano na opozycji medialnej egzekucji.

  Ale jest jeszcze jeden istotny powód przegranych wyborów.
  Jeśli chodzi o wybory prezydenckie, to nikt mi nie zagwarantuje, że liczenie głosów odbyło się uczciwie.
  Natomiast wybory samorządowe zostały przekręcone na 100%. Dowodem tego są 2 miliny nieważnych głosów. Od czasów demokracji ateńskiej, nie było takiego przypadku, aby w tak małym kraju jak Polska, było tak wiele głosów nieważnych, aż 2 miliony. Skala nieważnych głosów w niektórych okręgach dochodziła do 20%. Statystycznie jest to po prostu nie możliwe, chyba że na Białorusi, czy Korei Pn.

  “PO władzę z chęcią by oddało. I pewnie zrobi to jeśli tylko uzyska żelazne listy od PiS. … Z pewnością poczynione zostaną jakieś ustalenia pod stołem. ”
  SpiriTrolKonfidero, nie wiem gdzie pobierałeś lekcje manipulacji, ale widzę, że u najlepszych. Może nawet sam Michnik, czy Tomasz Lis bywali u was na wykładach.

  PO, jak już wspomniałem, to Targowica reprezentująca i systematycznie realizująca interesy żydomasonerii w Polsce. Ustami Donalda Tuska, globaliści złożyli PiSowi propozycję nie do odrzucenia. Propozycja brzmiała: “Jak nie będziecie z nami, to wyginiecie jak dinozaury.” Każdy te słowa pewnie dobrze pamięta. Wydarzenie 10 kwietnia 2010 r, pokazało, że PiS propozycję odrzucił, jednocześnie opowiadając się po polskiej stronie interesu. Wielu z nich zapłaciło za to życiem.
  Kaczyńscy oraz PiS, tak bardzo zagroził interesom judeo global mafii, że gabinet cieni podjął decyzję o ich likwidacji. Wyrok wykonał niejaki Władimir Putin, w Smoleńsku.

  O jakichkolwiek gestach przyjaźni w kierunku Platformy nie ma mowy. Jaro nawet nie jest w stanie przebywać z nimi w jednym pomieszczeniu, a co tu dopiero mówić o jakiś układach. Ludzie w PiS mają pełna świadomość, że globaliści, na pasażerów Tupolewa, wydali wyrok śmierci. W tym kontekście układów z global mafią nie było, nie ma i nie będzie. Tym bardziej ze strony Jarosława, który wie, iż żydomasoneria zabiła mu brata.

  SpiritrolLibero, ubawiłem się twoim artem. Brak logiki, rozsądku, manipulacja goni manipulację. Klasyka konfidentury.
  Gazety Wyborczej nie czytam, bo nie lubię, ale widzę, że antypolskie teksty płatnej agentury, można już spotkać w internecie, za darmo, choćby na WM.

 2. mk 15.04.2011 15:28

  PiS i PO. O różnicach słów kilka.

  PO, wyprzedaje majątek narodowy hurtowo i za bezcen. PO bierze aktywny udział w zwykłej kradzieży.
  Natomiast dwa lata rządów PiS, to jedyny okres po 89r, kiedy wyprzedaż dochodowych przedsiębiorstw została zatrzymana. PiS był jedynym ugrupowaniem, który powiedział stop gospodarczej konkwiście kraju.
  Zdania PIS nie zmienił. Jaro ostatnio znów wspominał, że dla gospodarki ważne jest, aby dochodowe przedsiębiorstwa pozostały zachowane jako część skarbu państwa.

  Za rządów PiS, deficyt budżetowy malał. Natomiast PO zadłużenie kraju doprowadziło na skraj bankructwa. Platforma zrujnowała gospodarkę i nasze portfele.
  PiS podatków nie podnosił. Natomiast bez wahania zrobiło to PO i teraz ponosimy tego konsekwencje. Wzrost cen galopuje. Dla wielu artykułów wzrost cen już osiąga prawie 40%, a końca tego wzrostu nie widać.

  PO, za wszelką cenę dąży do strefy euro. Gdyby mogło już dawno wprowadziło by euro w Polsce.
  PiS, mówi wyraźnie, że euro, to żadna korzyść, a nawet przeciwnie, to katastrofa i o wejściu do strefy euro najlepiej zapomnieć.

  PiS wypowiedział wojnę żydobolszewickiej agenturze WSI. Natomiast Platforma z tą że antypolską agenturą, ramie w ramię, współpracuje.

  PO, jest reprezentantem i egzekutorem interesów judeo global mafii w Polsce. Metodycznie i systematycznie Platforma realizuje ich plany w naszym kraju. Kaczyńscy wraz PiSem, przeciwnie. Swoją polityką, tak bardzo zagrażali interesom globalistów w Polsce, że pejsaty gabinet cieni podjął decyzję o ich fizycznym wyeliminowaniu, egzekucji i zamachu.

  Kaczyńscy wraz z otoczeniem, mieli i realizowali plany budowy silnej i niezależnej Polski. Konsekwentnie dążyli do konsolidacji państw środkowej i wschodniej Europy. W kontekście bogactw naturalnych jakimi dysponuje Polska, to była wizja bardzo realna. Oczywiście było to wbrew interesom Moskwy, Berlina, Brukseli, i Tel Avivu. Między innymi dlatego właśnie, pasażerowie Tupolewa, zapłacili życiem.

  Ekipa Donalda T. robi dokładnie coś przeciwnego. Zamiast budować siłę kraju, buduje jego słabość. Realizuje plany obcych państw. Uzależnia kraj gospodarczo, finansowo i energetycznie. PO, podpisało katastrofalne dla Polski kontrakty na gaz z Rosją. Uzależniając nas w ten sposób na wiele dziesiątek lat. Lech Kaczyński, mówił wyraźnie, że kontrakty te zakwestionuje.
  Platforma po cichu wspiera antypolonizm, oraz pseudonarodowy separatyzm jako preludium do najprawdopodobniej terytorialnych roszczeń Niemiec, a w konsekwencji może nawet do zmiany granic kraju.

  Platforma stoi po stronie interesów global mafii. Natomiast PiS, jest jedynym ugrupowaniem, który może stanąć na przeszkodzie realizacji tych interesów. Dlatego w Polsce toczy się tak brutalna walka polityczna. Opozycja skupiona w PiS jest niszczona, dyskredytowana, wdeptywana w ziemię, a nawet giną ludzie.

 3. mk 15.04.2011 16:13

  A któż niby miałby być tą nową siłą. Pewnie blogerzy przebierańcy. Ubrani w piórka patriotyzmu, a w rzeczywistości agentura, wyszkolona i zmontowana przez żydobolszewicką WSI.

 4. helenka 15.04.2011 20:45

  ten artykuł wyjatkowo mnie zakoczyl–>jest falszywy i strasznie przeinacza rzeczywistosc;/ to wszystko to stek bzdur!!! z kolei zgadzam sie calkowicie z opinia, ktora powyzej wyrazila swoje zdanie:D pozdrawiam:d

 5. SpiritoLibero 16.04.2011 11:21

  Ubawiły mnie setnie komentarze mojego nowego fana mk :D)
  Raz zarzuca mi geniusz manipulatorski by zaraz potem nazwać mnie idiotą.
  Takie wściekłe komentarze (dłuższe czasami od artykułu) bardzo mnie cieszą.
  Oznaczają bowiem, że moje teksty trafiają czasami w sedno problemu skoro wywołują takie histeryczne reakcje.

  Nie mam zamiaru podejmować dyskusji bo nie ma z kim i o czym.
  Zwrócę jedynie uwagę na jedną rzecz.
  “Judeo globaliści, boją się PiSu jak diabeł święconej wody.”

  Niech szanowny komentator się nie ośmiesza. Już tylko to zdanie dyskwalifikuje cały ten tasiemcowy komentarz.

 6. mk 16.04.2011 12:43

  @SpiriTrolLibero. Konfidenci nigdy nie podejmują rzeczowej dyskusji. Omijają ją szerokim kołem. Nie jesteś pierwszy, ani ostatni, który boi się rzeczowej argumentacji.
  Powód dla którego nie podejmujecie dyskusji jest prosty. Poruszacie się w sferze kłamstw, fałszu i manipulacji, i doskonale zdajecie sobie sprawę, że wasze teksty nigdy nie wytrzymują konfrontacji z logiką, rozsądkiem i informcją.

  Dość sprytnie z tego wyszedłeś. Ale wyżej paska nie podskoczysz. Choćbyś nie wiem jak był cwany i jak dobrze zakamuflowany, to manipulacja zawsze pozostanie manipulacją i zawsze będzie widoczna.

  Nie da się ukryć, że jesteś częścią korporacji WSI. Robisz dokładnie to samo co inne jej twory takie jak TVN, Polsat, czy kombinat AGORY, z Gazetą Wyborczą i Michnikiem na czele. Żydo bolszewia ma tylko jeden cel: utrzymać się u władzy, dopaść Kaczyńskich i zniszczyć PiS. Mało skomplikowane.

  W swoim tekście piszesz bez ogródek, że lepiej, aby PO utrzymało się przy korycie i żeby pozwolić im zniszczyć kraj i doprowadzić do krachu, gospodarczo społecznej katastrofy. Pozwoli to na gruzach zbudować nowy ład i porządek. No i wpadłeś koleś. Każdy choć odrobinę zorientowany w tematyce NWO, bez trudu w twoich słowach, rozpozna żydomasońską retorykę.
  Długo by trzeba było szukać Polaka, który chciałby zniszczyć swój własny dom, a na dodatek w pokrętny sposób namawiał by do tego innych.
  Jest tylko jedna nacja, która w tak szczery sposób nienawidzi wszystkiego co polskie i najchętniej zrównałoby wszystko z ziemią i stworzyło tu Nadwiślańską Strefę Gazy. Tylko jednej nacji tak bardzo zależy na niszczeniu gospodarczo społecznych struktur, aby na gruzach móc tworzyć Nowy Porządek.
  Nie bez powodu, żydomasońska WSI, nabór i rekrutację blogerów przebierańców rozpoczęła w kręgach mośkowej hasbary.

 7. ManiekII 16.04.2011 12:59

  Mogę powiedzieć że choć nie zgadzałem się z uporem Kaczyńskiego to w porównaniu z innymi prezydentami bił ich na głowę choć był niewielkiego wzrostu, co nie mogę powiedzieć o obecnym prezydencie który jak przypuszczałem jest tylko karierowiczem takim samym jak Oleksy, czy o takim prezydencie możemy powiedzieć coś dobrego! to jest tylko kukła do podpisu sterowana odgórnie a pierwszą rzeczą którą zrobił to mianował dyrektora NBP nie będąc jeszcze prezydentem. Tu jest rozwinięcie http://jaroslawrajwa.blogspot.com/2011/01/swiadomosc-finansowa-czyli-kolejna_10.html
  jak koś to przeczyta niech sam oceni.

 8. SpiritoLibero 16.04.2011 14:14

  mk.
  Polecam ci jeden z moich tekstów. To o takich jak ty :D))
  http://spiritolibero.nowyekran.pl/post/6096,psy-medialne

  Ale oczywiście liczę w przyszłości na twoje odkrywcze komentarze. Poważnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.