Agnieszka Holland „nie czuje się bezpieczna w Polsce”

Opublikowano: 21.09.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2507

Agnieszka Holland, autorka filmu „Zielona Granica”, twierdzi, iż „nie czuje się całkiem bezpieczna w Polsce”.

W ostatnim czasie TVP udostępnia fragmenty produkcji. Widzimy na nich m.in. jak aktorzy grający polskich pograniczników szarpią ciężarną migrantkę, lub jak główna bohaterka wyjaśnia, że jest z tych dobrych, bo „zawsze głosowała na Platformę”.

Holland przy okazji promocji filmu udziela wywiadów. W jednym z nich reżyserka stwierdziła, że nie czuje się bezpiecznie w Polsce. Uważa, że powstała nagonka na nią. „To, co uprawiają władze, to jest typowa mowa nienawiści i szczucie. Mają w tym jakiś wyborczy interes. W momencie, kiedy się prowadzi tego typu zmasowaną nagonkę, to zawsze się może znaleźć ktoś niezrównoważony, albo ktoś fanatyczny, kto może fizycznie zrobić coś niebezpiecznego. Ja jestem dość odważna, ale jestem też ostrożna. Dopóki ta fala hejtu nie opadnie, to trzeba uważać. Nie czuję się całkiem bezpieczna w Polsce, co jest bardzo przykrym przeżyciem. Przeżywałam coś takiego w zamierzchłych czasach, kiedy byłam opozycjonistką w PRL-u” – przekonuje w rozmowie z portalem o2.pl.

„Granicę pierwszy przekroczył pan Ziobro, który mnie przyrównał najpierw do hitlerowskich, a następnie do stalinowskich propagandystów. W państwach totalitarnych twórcy spotykają się z tego typu nagonką i tego typu językiem. Nie było tego w demokratycznej Polsce, ani w żadnym demokratycznym państwie, jakie znam. Było to w czasach stalinowskich. Myślę, że to powinien być dzwonek alarmowy dla społeczeństwa, że jesteśmy w innym wymiarze, że to już nie jest normalny demokratyczny kraj, jeśli najwięksi jego przedstawiciele mogą organizować taką nagonkę” – wyznała.

Film Holland opowiada o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej, jednak z tego, co możemy przeczytać w Internecie, twórcy przedstawiają w nim antypolską perspektywę i atakują polską Straż Graniczną.

Na granicy z Białorusią od 2021 roku trwa kryzys wywołany celowym działaniem reżimu Alaksandra Łukaszenki, który zwozi tam migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Migranci sądzą, że jadą do bogatych państw UE, jak np. Niemcy. Na miejscu szczuje się ich przeciw Polsce i nakłania do przekraczania granicy w niedozwolonych miejscach. Mińsk chce w ten sposób wywołać destabilizację w Polsce oraz uderzyć w obraz Polski za granicą.

Od 2021 roku na granicy z Białorusią miało zginąć ok. 50. osób (choć niektóre media, które nie weryfikują informacji podsuwanych im przez białoruską propagandę, mówią nawet o kilkuset ofiarach). Mińscy propagandyści twierdzą, że polscy żołnierze i Straż Graniczna znęcają się nad migrantami, a nawet dokonują masowych mordów w lasach na granicy. W rzeczywistości jednak pogranicznicy, broniąc granicy, zapobiegają tragediom – dotychczas wszystkie zgony wynikały właśnie z prób przekraczania tzw. zielonej granicy (m.in. utonięcia).

Autorstwo: SG
Na podstawie: o2.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. pikpok 21.09.2023 12:19

  Ciekawe na ile ta nagonka jest związana z roszczeniami żydowskimi?
  Ukraińców załatwili, teraz nas oczerniają. Przypominam, że jaj ojciec był żydowskim komunistą.

 2. Stary Kulas 21.09.2023 13:11

  Było by bardzo dziwne gdyby zdrajca czuł się dobrze w pobliżu osoby zdradzonej. Tylko psychopata nie miał by z tym problemu.

 3. JedynaDroga 21.09.2023 13:21

  Ojciec Pani Agnieszki toż to dopiero rodzynek, karierowicz do potęgi entej , konspirator i szuja.

 4. belfanior 21.09.2023 19:01

  Coz… Czekamy na nastepny film… Np. O granicy palestynsko-izraelskiej… Da sie zrobic, Pani Agnieszko???

 5. replikant3d 21.09.2023 20:47

  Niech ta ,,pejsata,, wraca do swojego kraju. Tam jej miejsce. Co za buta…

 6. Drnisrozrabiaka 21.09.2023 23:38

  “o kilkuset ofiarach” ofiarach w wojnie o demokrację amerykańską! Przecież przybyli z koloni amerykańskich i chcieli zaprowadzić demokrację w Polsce!

  Współczuję pani Agnieszce, że pomimo wieku chciała posmakować miłości, nie chcieli już takiej starej Polacy, więc tych 50-ciu , 15 letnich inżynierów mogłoby ją pokochać tak jak się to robi w Hollywood hehe

 7. MrMruczek 21.09.2023 23:53

  Bardzo rzadko myśląc o kimś cisną mi się na usta same inwektywy. Sucz przegięła! Jeszcze beszczelnie twierdzą, że to artystyczny obraz. Gdyby pokazała historię z granicy między fikcyjnymi krajami, to można byłoby to uznać za sztukę, ale to jest zwykła prowokacja na zlecenie wrogów Państwa Polskiego. Powinni jej zabrać obywatelstwo i wynocha z kraju.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.