Szczepionki dają bardzo ograniczoną ochronę, jeśli jakąkolwiek

Opublikowano: 13.01.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2696

Dyrektor generalny Pfizera, Albert Bourla, przyznał, że nawet dwie dawki eksperymentalnej szczepionki mRNA jego firmy nie są zbyt skuteczne przeciwko COVID-19, jeśli w ogóle.

Prezes firmy farmaceutycznej przyznał w poniedziałek podczas wywiadu dla „Yahoo Finance”, że potrzebne są dwie dawki plus dodatkowa dawka przypominająca, aby uzyskać jakieś pozory ochrony. „Dwie dawki szczepionki dają bardzo ograniczoną ochronę, jeśli w ogóle jakąkolwiek”, powiedział Bourla, zapytany o opracowanie przypominającej dawki dla wariantu omikron. „Trzy dawki z przypominającą dawką dają rozsądną ochronę przed hospitalizacją i śmiercią”, dodał. Jednak „mniejszą ochronę przeciw infekcjom”, przyznał dyrektor generalny.

Te słowa to pełny zwrot o 180 stopni w porównaniu z jego zeszłorocznymi oświadczeniami, które reklamowały pierwszą i drugą dawkę szczepionki jako „100% skuteczną”.

Dyrektor generalny nie odważył się proponować perspektywy czwartej szczepionki zapewniającej większą lub mniejszą ochronę, pomimo tego, że kraje takie jak Izrael już posuwają się naprzód i wprowadzają program 4-dawek szczepień na COVID-19.

Bourla powiedział, że Pfizer pracuje obecnie nad opracowaniem szczepionki „1.1” przeciw COVID-19, która rzekomo obejmowałaby wariant Omikron i byłaby gotowa w marcu, ale do tego czasu firma Pfizer może się przeliczyć ze swoją propozycją dla zmęczonych szczepionkami obywateli.

Źródło oryginalne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.