Szczepienia na Covid-19 będą powtarzane co roku

Opublikowano: 08.05.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1401

Brytyjski minister ds. szczepień Nadhim Zahawi powiedział, że szczepienia przeciw COVID-19 będą cykliczne, podobnie jak coroczne szczepienia przeciw takim wirusom, jak grypa. Pierwsze dodatkowe szczepienia zaczną się już po wakacjach.

„Szczepienia na koronawirusa zostaną z nami na dłużej, ponieważ ochrona immunologiczna, jaką daje przyjęcie dwóch dawek, starcza jedynie na jakiś czas – dokładny okres odporności po szczepieniu wciąż jest przedmiotem badań. Już we wrześniu ma się rozpocząć program „trzeciej dawki” dla osób powyżej 50. roku życia, a także dla grup najbardziej narażonych na negatywne skutki COVID-19” – powiedział minister ds. szczepień. Ostateczna lista odbiorców dodatkowej dawki szczepionki nie została jeszcze opracowana, wiadomo jednak, że decydujące zdanie w tej kwestii może mieć główny lekarz Anglii, prof. Chris Whitty.

W rozmowie na antenie ITV minister Nadhim Zahawi powiedział, że główni lekarze Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej przedstawią plan nowego cyklu szczepień latem. Zapytany o to, czy należy przygotować się na perspektywę cyklicznych szczepień w następnych latach, minister powiedział: „To będzie jak coroczny program szczepień przeciw grypie. W przyszłym roku będziemy mieć możliwość wyprodukowania w Wielkiej Brytanii około 600 milionów dawek szczepionek w różnych technologiach”.

Nie wiadomo jeszcze, czy kolejne cykle szczepień będą obejmowały tylko preparaty Pfizer, AstraZeneca i Moderna, czy może zostaną wprowadzone również inne opcje. Mówi się o możliwości wdrożenia szczepionek Novavax, Valneva czy CureVac, które być może dałyby lepszą odpowiedź immunologiczną. Ostatecznej decyzji zarówno w sprawie dalszych cykli szczepień, jak i konkretnych preparatów, jeszcze nie podjęto.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 3,18 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o