Szczepienia mogą powodować narkolepsję

Opublikowano: 28.02.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 612

Szczepionka przeciw świńskiej grypie może nie być tak bezpieczna dla zdrowia, jak wcześniej sądzono. Czy jest ona medykamentem skutecznym na wirusa AH1N1 też nie jest do końca jasne, ale wiadomo, że szczepienie może powodować problemy neurologiczne, w tym zwiększone ryzyko narkolepsji. Według brytyjskich uczonych ze szczepionką mogą być związane powikłania, które mogą prowadzić nawet do niekontrolowanego zaśnięcia w metrze, urzędzie lub podczas prowadzenia samochodu.

Narkolepsja to przewlekła choroba układu nerwowego, która charakteryzuje się nieodpartą sennością. Aby ocenić ryzyko rozwoju przewlekłej narkolepsji lekarze zbadali 245 przypadków zaszczepionych dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Specjaliści prowadzili badania w kilku ośrodkach specjalizujących się w neurologii dziecięcej i badaniach snu. W tej grupie badawczej stwierdzono 75 przypadków klasyfikujących się, jako pewna forma narkolepsji. Niektórzy pacjenci zachorowali zaraz po szczepieniu, inni w sześć miesięcy po szczepieniu.

Według lekarzy w Finlandii, po szczepieniach podczas ostatniej pandemii grypy w 2009 roku, ilość dzieci chorych na narkolepsję zwiększyła się znacząco i tego typu powikłanie pojawiało się nawet do 13 razy częściej. Czasami jednak dochodzi do powikłań, które występują dopiero po wielu miesiącach i bywają leczone, jako osobne choroby, które pojawiły się niby znikąd. Ludzie rozsądnie zakładają, ze skoro szczepionki są państwowe, a przynajmniej są przez państwo rekomendowane to nie mogą być czymś groźnym dla naszego zdrowia.

Pesymistyczni nie są również wszyscy lekarze. Są i tacy, którzy nie wiążą szczepionek z przypadkami narkolepsji. Zwracają oni uwagę na potrzebę przeprowadzenia badań klinicznych. Jeśli wystąpią działania niepożądane powinni się tym od razu zajmować specjaliści. Praca na temat powikłań w wyniku szczepionek na grypę została opublikowana przez brytyjskich naukowców w czasopiśmie “British Medical Journal”.

Na podstawie: news.yahoo.com, medicalxpress.com, www.polit.ru

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.