„Szariacka policja” skazana w Niemczech

Opublikowano: 30.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 87

Niemiecki sąd skazał na kary grzywny od 300 do 1800 euro siedmiu mężczyzn, którzy w 2014 roku w Wuppertalu, ubrani w kamizelki z napisem „szariacka policja”, wręczali na ulicy ulotki, ostrzegające, że przechodnie znajdują się w strefie szariatu, gdzie zabroniony jest alkohol, narkotyki, hazard i prostytucja.

Mężczyźni skazani zostali z przepisu zabraniającego noszenia uniformów sugerujących „przynależność do służb mundurowych albo mających na celu zastraszanie”.

Sąd pierwszej instancji uniewinnił oskarżonych, ale sąd federalny nakazał powtórny proces i aktualny wyrok jest tego efektem. Mężczyźni należeli do grupy kierowanej przez islamskiego konwertytę i kaznodzieję, Petera Lau, aktualnie odsiadującego wyrok pięciu lat więzienia za wspieranie terroryzmu.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: ClarionProject.org
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,80 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o