„Szariacka policja” skazana w Niemczech

Opublikowano: 30.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 462

Niemiecki sąd skazał na kary grzywny od 300 do 1800 euro siedmiu mężczyzn, którzy w 2014 roku w Wuppertalu, ubrani w kamizelki z napisem „szariacka policja”, wręczali na ulicy ulotki, ostrzegające, że przechodnie znajdują się w strefie szariatu, gdzie zabroniony jest alkohol, narkotyki, hazard i prostytucja.

Mężczyźni skazani zostali z przepisu zabraniającego noszenia uniformów sugerujących „przynależność do służb mundurowych albo mających na celu zastraszanie”.

Sąd pierwszej instancji uniewinnił oskarżonych, ale sąd federalny nakazał powtórny proces i aktualny wyrok jest tego efektem. Mężczyźni należeli do grupy kierowanej przez islamskiego konwertytę i kaznodzieję, Petera Lau, aktualnie odsiadującego wyrok pięciu lat więzienia za wspieranie terroryzmu.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: ClarionProject.org
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.