Szamani Syberii chcą religijnego równouprawnienia

Opublikowano: 12.08.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1391

Szamani Syberii chcą zjednoczyć się z rdzennymi wierzącymi rosyjskimi i resztą pogan europejskiej części kraju, a także uzyskać równy status z innymi religiami – informuje Interfax.

Jak stwierdził najwyższy szaman Rosji Kara-ool Dopchun-ool, wyniki III Wszechrosyjskiego Zjazdu Szamanów w Kyzylu pokazały, że ludzie o takich poglądach chcą zrównać się z muzułmanami i chrześcijanami. Przypomniał, że w epoce kamienia ludzie wierzyli w siły natury.

Według niego, delegaci na kongres napiszą apele do prezydenta Władimira Putina, Rady Federacji, Dumy Państwowej, Ministerstwa Sprawiedliwości i Federalnej Agencji do Spraw Etnicznych. Kara-ool Dopchun-ool zauważył, że takie pragnienie szamanów syberyjskich wynika z faktu, że w Tuwie są oni „uciskani przez buddyzm”.

Wyjaśnił, że emisariusze buddyzmu tybetańskiego pochodzący z Indii ingerują w przedstawicieli popularnych wierzeń. W tym samym czasie najwyższy szaman zauważył, że nie mają żadnych skarg na Rosyjski Kościół Prawosławny. Uważa, że w ortodoksji wiele czerpie się z szamanizmu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.